2019/03/12 20:25 (Correct Score) @600 10/10

Μία πρόταση για απόψε από το ματς της Γιουβέντους με αντίπαλο την Αθλέτικο Μαδρίτης που είναι ο επαναληπτικός για την φάση των δεκάξι με το σκορ του πρώτου αγώνα να είναι 2-0 υπέρ των Ισπανών.Σε ισχύ το εκτός έδρας γκολ σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος και μόνο ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν ακολούθως πέναλτυ.
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε δύσκολη κατάσταση αφού το σκορ του πρώτου αγώνα δίνει σαφές πλεονέκτημα στους φιλοξενούμενους για την πρόκριση στον επόμενο γύρο.Στην έδρα τους είναι πάρα πολύ δυνατοί ενώ περιμένουν από τον σούπερ σταρ Ρονάλντο το ξέσπασμα του στο θεσμό αφού φέτος κάνει μία κακή για αυτόν από πλευράς σκοραρίσματος χρονιά.Υπάρχουν απουσίες για το σημερινό ματς με τους Σάντο,Ντεσίλιο,Κεντίρα και Ντάγκλας Κόστα να είναι εκτός.
Οι φιλοξενούμενοι από την πλευράς τους πέτυχαν σε μία πολύ κακή βραδιά τους αντιπάλους στο πρώτο ματς και έτσι πήραν ένα αποτέλεσμα πους τους δίνει το μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση.Εκτός έδρας πάντως η παρουσία τους στο τσάμπιονς λίγκ δεν είναι καλή αλλά το τελευταίο διάστημα έχει σφίξει πολύ αμυντικά και εκεί θα δώσει την μεγαλύτερη σημασία και απόψε.Στόχος να μην δεχτούν το γρήγορο γκολ έτσι ώστε να αγχώσουν τους αντιπάλους τους και σε περίπτωση που ανοιχτούν αφήνοντας κενά πίσω να εκμεταλευτούν τις δικές τους φάσεις.Ένα γκολ βεβαίως σήμερα λογικά δίνει την πρόκριση αφού θεωρώ αδύνατο να δεχτούν τέσσερα.Υπάρχουν και σε αυτούς απουσίες με τους Λουίς,Ερνάντες,Ντιέγκο Κόστα και Πάρτει να είναι εκτός.
Μετά το σκορ του πρώτου αγώνα τα πράγματα είναι δύσκολα για τους γηπεδούχους που θεωρώ θα ψάξουν το 2-0 ώστε να πάνε στην παράταση και εκεί να τα παίξουν όλα για όλα.Δεν περιμένω να ανοιχτούν από την αρχή αφού αν δεχτούν γκολ πρόκριση τέλος,απίθανο να βάλουν σε μία τόσο σφιχτή άμυνα τέσσερα γκολ.Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη θεωρώ θα παίξουν φουλ άμυνα.Επιλογή πρώτη εδώ είναι να μπουν περισσότερα γκολ στο δεύτερο μέρος με απόδοση λίγο πάνω από 2.00.Ακολούθως επιλογές μου είναι να μπει γκολ στο ματς μετό το 30 λεπτό του παιχνιδιού με απόδοση και εδώ λίγο πάνω από 2.00.Πρόταση εδώ είναι το ακριβές σκορ στο ματς να είναι 2-0 υπέρ των γηπεδούχων καθώς πιστεύω πως μάλον το ματς θα οδηγηθεί ή στην παράταση ή στα πέναλτυ.Αν γίνει αυτό θεωρώ ότι την πρόκριση θα πάρουν οι γηπεδούχοι λόγω καλύτερης ψυχολογίας και για αυτό το λόγο έχω ποντάρει κάτι λίγα στις επιλογές πρόκριση Γιούβε στην παράταση με απόδοση 20.00 και πρόκριση Γιούβε στα πέναλτυ με απόδοση 26.00.Τέλος ένα ποντάρισμα αρκετά μεγάλο έχω βάλει στο να σκοράρει στο ματς ο Ρονάλντο με απόδοση 2.00 καθώς είναι γεννημένος για αυτά τα ματς ενώ ένα μικρότερο ποντάρισμα έκανα στο να είναι πρώτος σκόρερ στο ματς με απόδοση 3.00 αλλά και να σκοράρει 2+ γκολ στο ματς με απόδοση 5.50.Βεβαίως κάποιες από αυτές τις επιλογές δεν δίνονται εδώ αλλά μπορείτε να τις βρείτε.