2019/03/15 19:34 bet title Yes (Both Teams To Score) @-125 5/10

Για την 28η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος η Κάλιαρι θα υποδεχτεί την Φιορεντίνα.

Η Κάλιαρι προέρχεται από μια εκτός έδρας ήττα καθώς δεν μπόρεσε στην έδρα της Μπολόνια να πάρει κάποιο βαθμό. Έχασε εύκολα με 2-0 δεχόμενη από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Αυτό ήταν το έκτο συνεχόμενο εκτός έδρας ματς που γνώρισε την ήττα δείχνοντας την αδυναμία της στα παιχνίδια μακριά από το σπίτι της. Μετά από 27 αγωνιστικές βρίσκεται στην 14η θέση με 27 βαθμούς , στο συν 6 από την ζώνη υποβιβασμού και ψάχνει τους βαθμούς στην σημερινή αναμέτρηση που θα την βοηθήσουν να σωθεί όσο το δυνατόν νωρίτερα.

Η Φιορεντίνα δίνει μάχη για να προλάβει την πρώτη επτάδα που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο αλλά την περασμένη εβδομάδα έχασε έδαφος μετά την εντός έδρας ισοπαλία με την Λάτσιο με 1-1.. Ήταν κακή στο πρώτο μέρος και πήγε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ, ανέβηκε στην επανάληψη και ισοφάρισε στο 61΄όμως παρά την πίεση της δεν μπόρεσε να φτάσει στην ανατροπή. Έτσι έμεινε στην 10η θέση με 37 βαθμούς πληρώνοντας το γεγονός πώς έχει της περισσότερες ισοπαλίες στην κατηγορία.

Αμφίρροπη αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες που θέλουν την νίκη, η κάθε μια για διαφορετικό λόγο. Και οι δύο έχουν μεταπτώσεις στην απόδοση τους και δύσκολα βγαίνει άκρη με σημείο αλλά θεωρώ πολύ πιθανό να δούμε γκολ και από τις δύο πλευρές. GG