B. Monchengladbach v Freiburg

03/15 21:30 PANATHA1908 -5.00
2019/03/15 20:09 bet title B. Monchengladbach/B. Monchengladbach (HT/FT Double) @137 5/10

Για την 26η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος η Γκλαντμπαχ θα φιλοξενήσει την Φράιμπουργκ.

Μετά από 2 συνεχόμενες ήττες η Γκλάντμπαχ επέστρεψε στις νίκες την περασμένη εβδομάδα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μάιντς. Με έμφαση στην άμυνα έψαχνε με υπομονή την ευκαιρία να σκοράρει και τελικά τα κατάφερε στο 63΄και έτσι πήρε μια πολύτιμη νίκη. Μετά από 25 αγωνιστικές βρίσκεται στην 3η θέση , σε ισοβαθμία με την Λειψία, και συνεχίζει να φλερτάρει με μια θέση στους ομίλους του Champions League.

H Φράιμπουργκ πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική σπουδαία εντός έδρας νίκη επί της Χέρτα Βερολίνου με 2-1. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, ειδικά στα πρώτα 30΄και πήρε κεφάλι στο σκορ αλλά στην επανάληψη έπεσε η απόδοση της και δέχθηκε την ισοφάριση στο 77΄. Ωστόσο στάθηκε τυχερή καθώς λίγα λεπτά αργότερα με αυτογκόλ πήρε ξανά το προβάδισμα και το κράτησε ως το τέλος. Με αυτό το τρίποντο έφτασε τους 30 βαθμούς και πλέον έχει "αέρα" 11 βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη 9 στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Η Γκλάντμπαχ μπορεί να μην εντυπωσιάζει αλλά βρίσκει τον τρόπο να παίρνει τις νίκες και είναι για τα καλά στην μάζη για την τετράδα. Η Φράιμπουργκ από την άλλη είναι άνετη πλέον βαθμολογικά και πάει χωρίς άγχος στην αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι είναι καλύτερη ομάδα και έχει την ποιότητα να πάρει μια άνετη νίκη και μάλιστα θα την εμπιστευτώ από το ημίχρονο. 1/1