Watford v Arsenal

04/15 22:00
Προστέθηκε 2019/04/15 01:25 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @137 10/10 -10.00

Για την 34η αγωνιστική της Premier League η Γουότφορντ υποδέχεται την Άρσεναλ. Στην βαθμολογία η γηπεδούχος βρίσκεται στην 10η θέση με 46 βαθμούς μετά από 32 αγώνες της ενώ η Άρσεναλ στην 6η με 63 βαθμούς.

Στον έβδομο ουρανό βρίσκεται η Γουότφορντ μετά την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου. Στον ημιτελικό με την Γουλβς παρά το γεγονός πως μέχρι το 79΄έχανε με 2-0, κατάφερε να ισοφαρίσει και να οδηγήσει το ματς στην παράταση. Στην έξτρα περίοδο με γκολ στο 104΄ ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή . Εντυπωσιακή πορεία διανύει και στο πρωτάθλημα καθώς διεκδικεί με αξιώσεις την έβδομη θέση που δίνει συμμετοχή στο προσεχές Europa League. Έτσι έχει την ευκαιρία πλέον να κερδίσει την συμμετοχή στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις είτε κατακτώντας την 7η θέση στο πρωτάθλημα είτε το κύπελλο Αγγλίας κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτυ.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League έκανε η Άρσεναλ, μετά την νίκη της με 2-0 εντός έδρας επί της Νάπολι την Πέμπτη το βράδυ και έτσι στην ρεβάνς της προσεχής εβδομάδας έχει να υπερασπιστεί ένα πολύ καλό σκορ υπέρ της. Στο πρωτάθλημα προέρχεται από εκτός έδρας ήττα από την Έβερτον που την έριξε στην 6η θέση και στο μείον 3 από την 4η Τσέλσι. Απόψε μην έχοντας άλλα περιθώρια για απώλεια βαθμών θέλει μόνο την νίκη για να ελπίζει σε είσοδο στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας που δίνει συμμετοχή στο επόμενο Champions League.

Η Γουότφορντ με την ψυχολογία στα ύψη μετά την μεγάλη της πρόκριση στον τελικό μπορεί να βάλει δύσκολα στην Άρσεναλ που εκτός έδρας δεν πείθει από την αρχή της χρονιάς. Και οι δύο ομάδες θέλουν τους βαθμούς της νίκης και το γεγονός πως συνηθίζουν να δίνουν γρήγορο ρυθμό στα παιχνίδια τους μπορεί να μας οδηγήσει σε ματς με πολλές φάσεις και γκολ. Θα ποντάρω στα πολλά γκολ και στο Over 3,5