04/25 21:30
Προστέθηκε 2019/04/25 20:30 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Yes (Both Teams To Score) @1.610 6/10 -6.00

Για την 34η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος η Ρεάλ Σοσιεδάδ υποδέχεται την Βιγιαρεάλ.

Η Σοσιεδάδ το πάλεψε όσο μπορούσε το Σάββατο το βράδυ στην Βαρκελώνη κόντρα στην Μπαρτσελόνα αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 2-1. Κατάφερε στο πρώτο μέρος να περιορίσει την επιθετικότητα της παρέας του Μέσι αλλά ελάχιστα πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια έμεινε πίσω στο σκορ με 1-0. Παρόλα αυτά δεν πτοήθηκε και στο 62΄έφτασε στην ισοφάριση αλλά δεν το χάρηκε παρά μόνο δύο λεπτά καθώς οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα. Στο υπόλοιπο του ματς δεν μπόρεσε να αντιδράσει και με το σκορ να μην αλλάζει έφυγε ηττημένη από το γήπεδο. Μετά από 33 ματς βρίσκεται στην 11η θέση με 41 βαθμούς, στο μείον 7 από την έβδομη προνομιούχο θέση που δίνει ευρωπαϊκή συμμετοχή και έχει πλέον λίγες ελπίδες να προλάβει, θέλει όμως την νίκη απόψε για να εξαντλήσει της πιθανότητες της.

Η Βιγιαρεάλ πέτυχε σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη εντός έδρας επί της Λεγκανές με 2-1 , στην μάχη που δίνει για παραμονή στην κατηγορία. Ήταν καλύτερη από την αρχη του ματς και έκανε φάσεις για να ανοίξει το σκορ αλλά χρειάστηκε να φτάσει στο 64΄για να τα καταφέρει. Με την είσοδο του ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο σκόραρε ξανά και στην ουσία κλείδωσε το τρίποντο, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 86΄διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της που της αύξησαν της ελπίδες παραμονής καθώς βρίσκεται στην 16η θέση με 36 βαθμούς, στο συν 2 από την ζώνη υποβιβασμού αλλά μόνο άνετα δεν μπορεί να αισθάνεται και θα αναζητήσει και απόψε βαθμό η βαθμούς στην έδρα της Σοσιεδάδ.

Η Σοδιεδαδ αν θέλει να ελπίζει για την έβδομη θέση πρέπει να πάρει το αποψινό παιχνίδι, αλλιώς χάνει οριστικά κάθε ελπίδα. Η Βιγιαρεάλ από την άλλη παρά ψάχνει τους βαθμούς παραμονής. Θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες. GG