04/26 22:30
Προστέθηκε 2019/04/26 21:03 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @1.900 10/10 -10.00

Για την 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος Πορτογαλίας η Ρίο Άβε θα φιλοξενήσει την Πόρτο.

Η Ρίο Άβε προέρχεται από δύο συνεχόμενες νίκες που ουσιαστικά οριστικοποίησε την παραμονή της στην κατηγορία. Την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε της Μπελενένσες με 3-1 μετά από πολύ καλή εμφάνιση. Μπήκε δυνατά στο ματς και με την συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου άνοιξε το σκορ, λίγο αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της και έτσι πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα δύο τερμάτων. Το ίδιο δυνατά μπήκε και στην επανάληψη και στο 48΄κάνοντας το 3-0 κλείδωσε ουσιαστικά το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 73΄ στο τελικό 3-1. Με αυτή την νίκη έφτασε τους στην 8η θέση και τους 38 βαθμούς , στο συν 10 από την ζώνη του υποβιβασμού και πλέον χωρίς άγχος θα πάει για το όσο το δυνατόν καλύτερο πλασάρισμα στην βαθμολογία.

Η Πόρτο συνέχισε με νίκη στην μάχη με την Μπενφίκα για τον τίτλο. Την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκε της Σάντα Κλάρα με 1-0 ύστερα από μέτρια εμφάνιση. Παρότι άνοιξε το σκορ από το πρώτο εικοσάλεπτο δεν μπόρεσε στην συνέχεια να πετύχει άλλα τέρματα για να φτάσει σε μια άνετη νίκη, αντίθετα κινδύνεψε στις επικίνδυνες αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων αλλά το 1-0 δεν άλλαξε ποτέ. Έστω και έτσι έφτασε στην 6η συνεχόμενη νίκη και τους 75 βαθμούς, όσους και η Μπενφίκα αλλά υστερεί σε πιθανή ισοβαθμία οπότε θέλει αρχής γενομένης από το σημερινό παιχνίδι το 4 στα 4 ως το τέλος και ελπίζει σε γκέλα της μεγάλης της αντιπάλου.

Άνετη πλέον η Ρίο Άβε πάει στην σημερινή αναμέτρηση χωρίς άγχος και ότι βγει. Αντίθετα με την Πόρτο που δεν έχει περιθώρια για απώλεια βαθμών ενώ με την νίκη της θα μεταφέρει το άγχος στην Μπενφίκα στην δύσκολο έξοδος της στην έδρα της Μπράγκα. Θα κερδίσουν οι "δράκοι" και θα το συνδυάσω με τα πολλά γκολ καθώς δεν αποκλείω να βοηθήσουν σε αυτό και οι γηπεδούχοι. 2 & OVER 2,5