2019/05/04 18:01 bet title Away/Over (Result/Total Goals 3.5) @350 10/10

Για την 32η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος η Βέρντερ Βρέμης θα φιλοξενήσει την Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Δυσκόλεψαν τα πράγματα για την Βέρντερ όσον αφορά τον στόχο για ευρωπαϊκή συμμετοχή καθώς προέρχεται από 2 σερί ήττες. Και αν ο μία ήταν εντός προγράμματος καθώς προήλθε από την πρωταθλήτρια Μπάγερν, η δεύτερη από την Μπορούσια Ντίσελντορφ την πλήγωσε αρκετά. Η άμυνα της έμπαζε από παντού και δεχόμενη δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο συνετρίβη με 4-1 και μοιραία έχασε έδαφος βαθμολογικά. Πλέον έπεσε στην 9η θέση με 46 βαθμούς, στο μείον 4 από την έβδομη και τελευταία θέση που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο και δεν κρατάει την τύχη στα χέρια της. Σήμερα κόντρα στην Ντόρτμουν παίζει το τελευταίο της χαρτί, με νίκη συνεχίζει να ελπίζει , σε διαφορετικό αποτέλεσμα θα περιοριστεί σε όσο το δυνατόν καλύτερο πλασάρισμα.

Η Ντόρτμουντ δεν ξέρει αν πρέπει να γελάσει η να κλάψει μετά τα αποτελέσματα της προηγούμενης αγωνιστικής. Η ίδια υποδέχτηκε στο μεγάλο ντέρμπι την Σάλκε αλλά ηττήθηκε με 4-2 παρότι ήταν αυτή που άνοιξε πρώτη το σκορ στο 14΄. Στα επόμενα λεπτά δεχόμενη δύο τέρματα βρέθηκε πίσω στο σκορ και στην επανάληψη παίζοντας ακόμα και με 9 παίχτες δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Το καλό ήταν πως την επόμενη μέρα είδε την Μπάγερν να αφήνει 2 βαθμούς στην έδρα της Νυρεμβέργης και έτσι η μεταξύ τους διαφορά είναι στους 2 βαθμούς και διατήρησε τις ελπίδες της για τον τίτλο. Για να μείνει όμως στο κόλπο θέλει το απόλυτο και απώλεια της πρωτοπόρου οπότε σήμερα θέλει μόνο την νίκη, σε μια δύσκολη έδρα.

Ματς ανάμεσα σε δύο αντιπάλους που θέλουν την νίκη, για τους δικούς της λόγους η κάθε μια. Από την μια η Βέρντερ για να κρατηθεί ζωντανή για την Ευρώπη και από την άλλη η Ντόρτμουντ που ψάχνει το απόλυτο μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος. Θεωρώ πως η Μπορούσια έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη καθώς είναι καλύτερη ομάδα αλλά δύσκολα αυτό θα γίνει με χαμηλό σκορ. Η Βέρντερ έχει σκοράρει σε όλα της τα φετινά παιχνίδια και περιμένω να σκοράρει και απόψε.

Πρόταση : Βέρντερ - Ντόρτμουντ OVER 3,5 & 2