2019/05/05 11:02 bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @1100 10/10

Για την 37η αγωνιστική της Premier League η Τσέλσι θα φιλοξενήσει την Γουότφορντ.

Αποτέλεσμα που της δίνει το προβάδισμα πρόκρισης πήρε στη Γερμανία η Τσέλσι την Πέμπτη το βράδυ, 1-1 κόντρα στην Αϊντραχτ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 23΄, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν την λήξη του ημιχρόνου, με το σκορ στην επανάληψη να μην αλλάζει. Πλέον της αρκεί μια νίκη με οποιοδήποτε σκορ στην ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας, για να είναι αυτή που θα πάρει την πρόκριση για τον τελικό του Europa League στο Μπακού. Στο πρωτάθλημα έμεινε στο 1-1 στο ντέρμπι κόντρα στην Μάντσεστερ, συμπληρώνοντας 3 αγώνες μακριά από τις νίκες. Παραμένει πάντως μέσα στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας, η οποία δίνει συμμετοχή στο προσεχές Champions League. Μάλιστα μετά και την χθεσινή ήττα της Τότεναμ στο Μπόρνμουθ σε περίπτωση νίκης της η Τσέλσι θα ανέβει στην 3η θέση της βαθμολογίας και δύσκολα πλέον θα κινδυνεύσει να μείνει εκτός τετράδας.

Η ήττα της περασμένης εβδομάδας από την Γουλβς (2-1) έβαλε τέλος στις ελπίδες της Γουότφορντ για θέση στην πρώτη επτάδα της βαθμολογίας. Μετά το αποτέλεσμα αυτό το πρωτάθλημα περνάει σε δεύτερη μοίρα και στις 2 εναπομείναντες αγωνιστικές, θα αγωνιστεί χωρίς άγχος με στόχο το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στον βαθμολογικό πίνακα. Πλέον για να παίξει του χρόνου στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις θα πρέπει να κατακτήσει το κύπελλο κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του Γουέμπλει που θα γίνει στις 18 Μαίου.

Με νίκη η Τσέλσι δύσκολα θα χάσει την τετράδα, αλλά σίγουρα θα έχει στο μυαλό της και το ευρωπαϊκό ματς που ακολουθεί. Αμυντικά δεν εμπνέει εμπιστοσύνη και αυτό μπορεί να το εκμεταλλευτεί η πολύ ποιοτική επιθετικά Γουότφορντ και να της βάλει δύσκολα. Αξίζει να ρισκάρουμε στην νίκη των φιλοξενούμενων ακόμα και αν δεν έχουν βαθμολογικό κίνητρο καθώς επιθετικά έχουν μεγάλη ποιότητα και μπορούν να κάνουν την έκπληξη.

Πρόταση : Τσέλσι - Γουότφορντ GG & 2