Προστέθηκε 2019/05/06 17:02 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @1.800 10/10 -10.00

Με το ματς της Μάντσεστερ Σίτι κόντρα στην Λέστερ πέφτει η αυλαία της 37ης και προτελευταίας αγωνιστικής της Premier League.

Δεν είχε εύκολο έργο η Σίτι στην έδρα της Μπέρνλι την προηγούμενη αγωνιστική αλλά τελικά κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη με 1-0. Δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη όμως κατάφερε στο 63΄να πετύχει το πολυπόθητο γκολ ενώ στην συνέχεια είχε κι άλλες ευκαιρίες να πετύχει κι άλλα τέρματα. Μετά και την προχθεσινή νίκη της Λίβερπουλ κόντρα στην Νιουκάστλ είναι στο -2 από την ομάδα του Κλοπ και θέλει απόψε την νίκη για να περάσει ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας. Έτσι την τελευταία αγωνιστική κόντρα στην Μπράιτον εντός έδρας θα έχει την ευκαιρία να εξασφαλίσει τον τίτλο.

Πολύ καλή η Λέστερ την περασμένη εβδομάδα, νίκησε εύκολα εντός έδρας την Άρσεναλ με 3-0. Ισορροπημένο το πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να χάνουν εκατέρωθεν ευκαιρίες αλλά στο 36΄ η αποβολή για την Άρσεναλ έγειρε την πλάστιγγα για το ποιος θα είναι ο νικητής της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη το εκμεταλλεύτηκαν και πετυχαίνοντας 3 τέρματα έφτασαν πολύ εύκολα σε μια μεγάλη νίκη με 3-0. Με αυτή την νίκη συνεχίζουν να ελπίζουν για την 7η θέση που μπορεί να δώσει συμμετοχή στο προσεχές Europa League, αν και εφόσον η Σίτι επικρατήσει στον τελικό του κυπέλλου κόντρα στην Γουότφορντ. Πρώτα όμως πρέπει η Λέστερ θα πρέπει να έχει κάνει το απόλυτο στα 2 εναπομείναντα παιχνίδια της, αρχής γενομένης από το σημερινό.

Η Σίτι με νίκη θα κάνει ένα ακόμα βήμα προς τον τίτλο , η Λέστερ από την πλευρά της θέλει να εξαντλήσει τις πιθανότητες για να προλάβει την 7η θέση. Με μεγάλο κίνητρο και οι δύο στην σημερινή αναμέτρηση, θέλουν αμφότερες μόνο την νίκη και έτσι περιμένω ματς με επιθετικούς προσανατολισμούς και από τις δύο πλευρές και θα ποντάρω στα γκολ.

Πρόταση : Μάντσεστερ Σίτι – Λέστερ OVER 3,5 γκολ