2019/05/09 17:30 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @150 10/10

Επαναληπτικός για τα ημιτελικά του Europa League ανάμεσα στην Βαλένθια και την Άρσεναλ. Στο πρώτο ματς επικράτησε η Αγγλική ομάδα με 3-1.

Μεγάλη πρόκληση για την Βαλένθια η σημερινή αναμέτρηση καθώς έχει την ευκαιρία να επιστρέψει σε ευρωπαϊκό τελικό μετά από πάρα πολλά χρόνια. Δεν έχει βέβαια εύκολο έργο καθώς πρέπει να ανατρέψει την ήττα της με 3-1 στο πρώτο ματς στο Λονδίνο. Θα μπορούσε πάντως να είχε καλύτερο σκορ καθώς μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε από νωρίς, όμως μέχρι το ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 2-1. Στο δεύτερο μέρος άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων αλλά δέχθηκε και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις. Στην Ισπανία κάνει μια πολύ καλή χρονιά, διεκδικεί με αξιώσεις θέση στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος που δίνει θέση στο προσεχές Champions League. Παράλληλα έχει κερδίσει και την συμμετοχή στον τελικό του κυπέλλου όπου θα αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα.

Η Άρσεναλ δίνει μεγάλη βαρύτητα στην διοργάνωση του Europa League, αφενός είναι η ευκαιρία για επιστροφή στους ευρωπαϊκούς τίτλους και αφετέρου η κατάκτηση του δίνει συμμετοχή στους ομίλους του Champions League. Ένας λόγος παραπάνω από την στιγμή που όπως δείχνουν τα πράγματα μόνο με θαύμα θα κερδίσει την συμμετοχή της στην μεγαλύτερη διασσυλογική διοργάνωση μέσω πρωταθλήματος. Έτσι ενδεχόμενη πρόκριση θα της δώσει την ευκαιρία να κατακτήσει έναν τίτλο μετά την αποτυχία της στις εγχώριες διοργανώσεις να κάνει μια αξιόλογη πορεία.

Η Βαλένθια από την στιγμή που αναζητά δύο τουλάχιστον τέρματα για να διεκδικήσει την πρόκριση δεν έχει άλλη επιλογή από το να μπει δυνατά στο ματς από το ξεκίνημα του. Η Άρσεναλ από την πλευρά της λογικά θα πάει σε παιχνίδι υπομονής έχοντας σαν σύμμαχο το σκορ του πρώτου αγώνα. Περιμένω ματς με γρήγορο ρυθμό και με την ποιότητα που διαθέτουν μεσοεπιθετικά αμφότερες είναι πιθανό να έχουμε αρκετά γκολ στην αναμέτρηση.

Πρόταση : Βαλένθια – Άρσεναλ Over 3,5 γκολ.