2019/05/09 18:36 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @150 10/10

Επαναληπτικός για τα ημιτελικά του Europa League ανάμεσα στην Τσέλσι και την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1.

Προβάδισμα πρόκρισης για την Τσέλσι μετά το 1-1 του πρώτου ματς στην Γερμανία την περασμένη εβδομάδα. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 23΄, κατάφερε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου να φτάσει στην ισοφάριση, με το σκορ να μην αλλάζει στην επανάληψη. Σήμερα της αρκεί μια απλή νίκη για να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό του Μπακού και να κλείσει με θετικό πρόσημο την φετινή χρονιά. Πάει μάλιστα με καλή ψυχολογία στο ματς από το γεγονός πως την προηγούμενη αγωνιστική για την Premier League εξασφάλισε και μαθηματικά θέση στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας και την επιστροφή της στους ομίλους του προσεχές Champions League.

Η Άιντραχτ διανύει μια από τις καλύτερες σαιζόν στην ιστορία της και άξια διεκδικεί πρόκριση στον τελικό του Europa League! Μετά όμως την ισοπαλία στο πρώτο ματς πρέπει να αναζητήσει μια ακόμα εκτός έδρας νίκη έχοντας σαν μπούσουλα της επιδόσεις της από το ξεκίνημα της διοργάνωσης! Παράλληλα κάνει πολύ καλή χρονιά και στο Γερμανικό πρωτάθλημα και διεκδικεί θέση στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Μελανό της σημείο την φετινή χρονιά η ήττα της Κυριακής με το βαρύ 6-1 στο Λεβερκούζεν από την τοπική ομάδα, ανεβάζοντας στα 4 τα ματς που αγνοεί την νίκη στο πρωτάθλημα. Πλέον θα αναζητήσει το απόλυτο στις 2 εναπομείναντες αγωνιστικές για να κρατήσει την 4η θέση και να κερδίσει την συμμετοχή της στο προσεχές Champions League!

Η Τσέλσι είναι το φαβορί της αναμέτρησης έχοντας στα υπέρ της την έδρα και την μεγάλη εμπειρία που διαθέτει . Από την άλλη πλευρά η Άιντραχτ από την αρχή της χρονιάς εντυπωσιάζει δείχνοντας μεγάλη δίψα για διάκριση ενώ σκοράρει με μεγάλη ευκολία. Θεωρώ πως δεν θα έχει εύκολο έργο η Τσέλσι και για αυτό θα επιλέξω τα πολλά γκολ.

Πρόταση : Τσέλσι – Άιντραχτ Φρανκφούρτης Over 3,5 γκολ