2019/05/10 22:04 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @100 5/10

Για την 36η αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος η Ντιζόν θα φιλοξενήσει το Στρασβούργο.

Η Ντιζόν πήγε την περασμένη εβδομάδα στην έδρα της αδιάφορης Ναντ για νίκη σωτηρίας αλλά ηττήθηκε με 3-0. Άντεξε για ένα ημίχρονο αλλά όταν στα πρώτα λεπτά της επανάληψης δέχθηκε το πρώτο γκολ όλα τελείωσαν. Όχι μόνο δεν μπόρεσε να αντιδράσει αλλά δέχτηκε άλλα δύο τέρματα για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα. Έτσι παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο μείον 2 από την θέση που οδηγεί στα μπαράζ και μείον 5 από την απευθείας παραμονή στην κατηγορία.

Το Στρασβούργο παρουσιάζεται εδώ και αρκετές αγωνιστικές αδιάφορο βαθμολογικά και χωρίς άγχος για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Μεγάλο ρόλο σε αυτό έπαιξε το γεγονός πως κατέκτησε το Λιγκ Καπ και αυτόματα εξασφάλισε και την συμμετοχή του στο επόμενο Europa League. Παρόλα αυτά παλεύει όλα του τα παιχνίδια, όπως άλλωστε έκανε και στο ματς με την Μαρσέιγ την περασμένη εβδομάδα, υποχρεώνοντας την ομάδα της Μασσαλίας σε ισοπαλία 1-1. Παρότι έμεινε πίσω στο σκορ στο δεύτερο μέρος, ανέβασε την απόδοση της και έφτασε στην ισοφάριση και στο τελικό αποτέλεσμα.

Η Ντιζόν καίγεται για βαθμούς και είναι ίσως η τελευταία της ευκαιρία για να παραμείνει στο κόλπο της παραμονής. Το Στρασβούργο από την πλευρά του θα πάει χωρίς σκοπιμότητα να κάνει το παιχνίδι του και ότι βγει. Η ανάγκη για νίκη των γηπεδούχων σε συνδυασμό την ποιότητα των φιλοξενούμενων θεωρώ πως θα μας οδηγήσει σε ανοιχτό ματς με πολλές φάσεις εκατέρωθεν. Επιλογή μου το Over 2,5 γκολ.