2019/05/11 17:36 bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @3.600 5/10

Για την 36η αγωνιστική του Γαλλικού η Νιμ θα φιλοξενήσει την Μονακό.

Για νεοφώτιστη στην κατηγορία τα κατάφερε μια χαρά! Η Νιμ όχι μόνο σώθηκε άνετα, παρότι είχε ένα από τα μικρότερο μπάτζετ στην κατηγορία, αλλά παλεύει για πλασάρισμα στην πρώτη οκτάδα της βαθμολογίας. Την προηγούμενη αγωνιστική άλωσε την έδρα της Ρεμς περνώντας με το εντυπωσιακό 3-0. Πολύ αποτελεσματική στο πρώτο μέρος, κατάφερε να πέτυχε δύο τέρματα και με ένα ακόμα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου έφτασε σε μια εύκολη νίκη. Αυτή ήταν το τέταρτο τρίποντο στα τελευταία 6 ματς που την ανέβασε στην 8η θέση με 49 βαθμούς.

Η Μονακό φαίνεται πως μέχρι την τελευταία αγωνιστική θα ζήσει με το άγχος της παραμονής. Εδώ και 6 αγωνιστικές αγνοεί την νίκη που θα της επέτρεπε να ξεφύγει από την τελευταία τριάδα, έχει τουλάχιστον «μαξιλαράκι» 3 βαθμών από την 18η θέση που οδηγεί σε μπαράζ. Προέρχεται από εντός έδρας ήττα με 3-2 από την Σεντ Ετιέν σε ένα ματς που ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 59΄. Στην συνέχεια σαν να έπαθε μπλακ άουτ, δέχτηκε στα επόμενα 20΄ τρία τέρματα και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Η Νιμ είναι άνετη εδώ και καιρό και παίζει για το γόητρο όταν την ίδια ώρα η Μονακό καίγεται για τους βαθμούς της νίκης. Οι γηπεδούχοι με τον τρόπο που παίζουν βλέπουμε στα παιχνίδια τους γκολ και θέαμα. Περιμένω και σήμερα το ίδιο! Βλέπω να κερδίζει η Μονακό αλλά δύσκολα θα κρατήσει το μηδέν πίσω!

Πρόταση : Νιμ - Μονακό GG & 2