05/18 16:00
Προστέθηκε 2019/05/18 10:30 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: Udinese v Spal (Match Winner) @-189 6/10 +3.18

Για την 37η αγωνιστική της Serie A η Ουντινέζε θα υποδεχτεί την Σπαλ.

Νίκη-ανάσα την περασμένη εβδομάδα για την Ουντινέζε στην έδρα της υποβιβασμένης Φροζινόνε με 3-1. Κυριάρχησε από την αρχή του ματς μην θέλοντας να αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης και πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με σημαντικό προβάδισμα (3-0). Στην επανάληψη έριξε στροφές και το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης. Με αυτή την νίκη η Ουντινέζε παρέμεινε πάνω από την ζώνη υποβιβασμού με 37 βαθμούς και κρατάει την τύχη στα χέρια της στην μάχη της παραμονής.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι η Σπαλ ηττήθηκε εντός έδρας από την Νάπολι με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, αλλά στάθηκαν άτυχοι και άστοχοι στην τελική προσπάθεια κι έτσι πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα. Στην επανάληψη η Νάπολι άνοιξε το σκορ στο 49΄, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 84΄, ωστόσο οι 'Παρτενοπέι' λίγο αργότερα έκαναν το τελικό 2-1. Μετά από 36 αγωνιστικές η ομάδα της Σπαλ είναι στην μέση του βαθμολογικού πίνακα με 42 βαθμούς και συνεχίζει χωρίς κίνητρο στις 2 υπολοιπόμενες αγωνιστικές.

Μονόπλευρο είναι το ενδιαφέρον εδώ καθώς η Ουντινέζε είναι αυτή που καίγεται για βαθμούς, την ίδια ώρα που η Σπαλ σκέφτεται τις καλοκαιρινές της διακοπές. Οι γηπεδούχοι θεωρώ πως δεν θα αφήσουν την ευκαιρία να πάει χαμένη και θα φτάσουν στην επικράτηση που θα τους φέρει ένα βήμα πιο κοντά στην παραμονή στην Serie A.

Πρόταση : Ουντινέζε - Σπαλ 1