Προστέθηκε 2019/05/20 19:00 | 0 ευχαριστούμε
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Home/Over (Result/Total Goals 3.5) @350 10/10 +35.00

Για την 9η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος Δανίας η Μπρόντμπι υποδέχεται την Μίντιλαντ.

Άσχημη χρονιά για την ομάδα της Μπρόντμπι καθώς απέτυχε στον τελικό της Παρασκευής για το κύπελλο κόντρα στην Μίντιλαντ να κλείσει την χρονιά με ένα τρόπαιο. Ηττήθηκε στα πέναλτι καθώς η κανονική διάρκεια βρήκε της δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Μόλις στο 6΄άνοιξε το σκορ για την Μίντιλαντ, αλλά η ομάδα της Μπρόντμπι ένα τέταρτο αργότερα έφτασε στην ισοφάριση. Στην συνέχεια παρότι χάθηκαν ευκαιρίες, το σκορ δεν άλλαξε ακόμα και στην παράταση.
Στο πρωτάθλημα προέρχεται από εντός έδρας νίκη επί της Νόρτζελαντ με 2-0 , αποτέλεσμα που την κράτησε ζωντανή στο κόλπο της Ευρώπης. Έφτασε τους 46 βαθμούς και στην 5η θέση της βαθμολογίας, μόνο με 2 νίκες όμως σε ισάριθμα ματς θα "κλέψει" την τέταρτη θέση από την Οντένσε, την οποία αντιμετωπίζει την τελευταία αγωνιστική.

Η Μίντιλαντ μετά την κατάκτηση του κυπελλου κλείνει θετικά την φετινή χρονιά, μετά την αποτυχία της να διατηρήσει τα σκήπτρα του πρωταθλήματος. Αυτό μάλιστα ήταν το πρώτο κύπελλο στην 20ετή ιστορία της, μετά μάλιστα από 4 χαμένους τελικούς.
Στο πρωτάθλημα επικράτησε την περασμένη εβδομάδα στο ντέρμπι γοήτρου κόντρα στην φετινή πρωταθλήτρια με 4-0. Ήταν πολύ καλύτερη και εκμεταλλεύτηκε την χαλαρότητα των αντιπάλων της, σκόραρε από 2 φορές σε κάθε ημίχρονο για να φτάσει στο εντυπωσιακό 4-0. Μετά την κατάκτηση του κυπέλλου που παράλληλα δίνει και συμμετοχή στο επόμενο Europa League είναι πλέον αδιάφορη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Μονόπλευρο βαθμολογικό ενδιαφέρον αφού η Μπρόντμπι είναι αυτή που θέλει το ματς για να έχει ελπίδες για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Η Μίντιλαντ ήθελε το Κύπελλο ώστε να είναι θετική η χρονιά, δεν αποκλείεται να κάνει έχει και αλλάγές στην ενδεκάδα της. Θα ποντάρω στην νίκη των γηπεδούχων σε συνδυασμό τα πολλά γκολ!

Πρόταση : Μπρόντμπι - Μίντιλαντ 1 & OVER 3,5.