2019/05/22 19:16 bet title Sparta Rotterdam/Sparta Rotterdam (HT/FT Double) @140 10/10

Επαναληπτικός αγώνας της ημιτελικής φάσης για τα πλέι οφ ανόδου / παραμονής του Ολλανδικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην Σπάρτα Ρότερνταμ και την Ος. Στο πρώτο ματς επικράτησε η Σπάρτα με 2-0, σε περίπτωση ήττας της με το ίδιο σκορ θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

Μια ανάσα από την πρόκριση στην τελική φάση των πλέι οφ βρίσκεται η Σπάρτα μετά την νίκη με 2-0 στο πρώτο ματς στην έδρα της Ος. Ήταν πολύ ανώτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και έφτασε σε μια εύκολη και δίκαιη νίκη σκοράροντας και τα δύο τέρματα της στην επανάληψη. Σήμερα θέλει και σε αυτή την αναμέτρηση να δείξει την ανωτερότητα της και να σφραγίσει και τυπικά την πρόκριση της στον επόμενο γύρο. Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος τερμάτισε στην 2η θέση της βαθμολογίας, πίσω μόνο από την Τβέντε που πήρε την απευθείας άνοδο για την Eredivisie.

Δεν μπόρεσε ο Ος στο πρώτο ματς να κάνει την υπέρβαση και μοιραία παραδόθηκε στην ανωτερότητα της Σπάρτα Ρότερνταμ. Πλέον αναζητά ένα μεγάλο σκορ για να είναι αυτή που θα πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση των πλέι οφ, ανάλογο με αυτό της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος όταν είχε επιβληθεί της σημερινής αντιπάλους της με 4-1! Ανεξάρτητα πάντως από το την έκβαση της σημερινής αναμέτρησης η χρονιά κρίνεται επιτυχημένη καθώς και μόνο η συμμετοχή στα πλέι οφ λογίζεται ως επιτυχία. Χαρακτηριστικό πως η 6η θέση που κατέβαλε στο πρωτάθλημα είναι η καλύτερη στην ιστορία της!

Μεγάλο φαβορί και σήμερα η Σπάρτα, είναι εμφανώς καλύτερη από την Ος και θεωρώ πως και απόψε έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη. Άλλωστε εντός έδρας σκοράρει με τεράστια ευκολία, όπως μαρτυράνε και τα νούμερα καθώς είχε την καλύτερη επίδοση με 49 γκολ στο ενεργητικό της στην κατηγορία. Περιμένω μια εύκολη νίκη της Σπάρτα και μάλιστα από το ημίχρονο.

Πρόταση : Σπάρτα Ρότερνταμ – Ος 1 ημ/ 1 τελ.