2019/06/10 14:19 bet title Yes (Both Teams To Score) @110 10/10

Για τα προκριματικά του EURO 2020 η Πολωνία θα φιλοξενήσει στην Βαρσοβία το Ισραήλ. Τον όμιλο συμπληρώνουν Σκόπια, Αυστρία, Λετονία και Σλοβενία.

Πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα της Πολωνίας στον όμιλο καθώς στα 3 πρώτα ματς έχει ισάριθμες νίκες. Στα δύο πρώτα επικράτησε της Αυστρίας ( εκτός έδρας)με 1-0 και της Λετονίας με 2-0 και στο πιο πρόσφατο επί των Σκοπίων με 1-0.Σε αυτό παρότι δεν έπιασε μεγάλη απόδοση «απέδρασε» από την γειτονική χώρα με το τρίποντο χάρη σε γκολ που πέτυχε στο ξεκίνημα της επανάληψης. Έτσι έχοντας το απόλυτο φιγουράρει στην πρώτη θέση του ομίλου με 9 βαθμούς και θέλει σήμερα στο ντέρμπι κορυφής κόντρα στο Ισραήλ μια ακόμα νίκη.

Θετικό ξεκίνημα και για την ομάδα του Ισραήλ, με 2 νίκες( η πρώτη επί της Αυστρίας με 4-2) και μια ισοπαλία κόντρα στην Σλοβενία 1-1, στα 3 πρώτα ματς του ομίλου. Την Παρασκευή ταξίδεψε στην Λετονία και μετά από πολύ πειστική εμφάνιση επικράτησε με 3-0. Προηγήθηκε μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς και με δύο ακόμα γκολ στην επανάληψη έφτασε σε μια εύκολη νίκη που την φέρνει στην δεύτερη θέση του ομίλου με 7 βαθμούς. Σήμερα κόντρα στην πρωτοπόρο του ομίλου θέλει ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα που θα την διατηρήσει σε τροχιά πρόκρισης.

Στο ντέρμπι του ομίλου η Πολωνία θέλει την νίκη για να μείνει μόνη πρώτη και να κάνει ένα ακόμα βήμα για την πρόκριση.Μπορεί στα πρώτα ματς να μην έχει εντυπωσιάσει με την απόδοση της αλλά ήταν ουσιαστική και για αυτό είναι στην πρώτη θέση του ομίλου. Από την άλλη το Ισραήλ είναι σε φόρμα και έχει θετικό πρόσημο στα πρώτα ματς. Έδειξε στο τελευταίο ματς πως είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με ευκολία και μπορεί απόψε να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους. Περιμένω αμφίρροπη αναμέτρηση με πιθανό ενδεχόμενο το εκατέρωθεν σκοράρισμα.

Επιλογή : Πολωνία – Ισραήλ GG