Faroe Islands v Norway

06/10 21:45
Προστέθηκε 2019/06/10 15:18 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @300 10/10 -10.00

Για τα προκριματικά του EURO 2020 τα Νησιά Φερόε θα αντιμετωπίσει την Νορβηγία. Ματς του 6ο ομίλου, μαζί με Ισπανία, Σουηδία, Ρουμανία και Μάλτα.

Η Μάλτα υποδέχτηκε την Παρασκευή την Ισπανία και όπως ήταν φυσικό ηττήθηκε με το ελαφρύ για τα δεδομένα της διαφοράς δυναμικότητας με 4-1. Άλλωστε το γεγονός και μόνο πως κατάφερε να σκοράρει, μειώνοντας σε 2-1, αποτελεί επιτυχία! Είχε δεχτεί 2 γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο, στο 33΄δέχτηκε και τρίτο τέρμα και με ένα ακόμα στην επανάληψη έκλεισε το σκορ στο 4-1. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα σε ισάριθμα ματς καθώς είχαν προηγηθεί αυτές στην Μάλτα με 2-1 και η εντός έδρας με 4-1 από την Ρουμανία. Είναι φανερό πως είναι η πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου και μοναδικός της στόχος είναι μια αξιοπρεπή πορεία αποφεύγοντας έστω την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η Νορβηγία στο ματς της Παρασκευής κόντρα στην Ρουμανία έβαλε τα χεράκια της και έβγαλε τα ματάκια της. Παρότι μέχρι το 77΄ κρατούσε την νίκη στα χέρια της έχοντας προβάδισμα με 2-0 τελικά περιορίστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας δεχόμενη στις καθυστερήσεις την ισοφάριση σε 2-2. Αυτό μάλιστα ήταν το δεύτερο ματς με το ίδιο σενάριο καθώς και τον Μάρτιο κόντρα στην Σουηδία απώλεσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο τελευταίο μισάωρο με την ίδια να είναι αυτή που ισοφάρισε σε 3-3 στο 90+7΄!! Έτσι παραμένει χωρίς νίκη στον όμιλο έχοντας και την ήττα στην Ισπανία στην πρεμιέρα του ομίλου με 2-1. Πλέον με τα περιθώρια να έχουν στενέψει, όσο νωρίς και αν είναι, θέλει απόψε την πρώτη της νίκη κόντρα σε έναν αντίπαλο που δύσκολα θα κόψει βαθμούς από τους υπόλοιπους του ομίλου.

Δεν τίθεται θέμα για το ποιος είναι το φαβορί για την νίκη. Οι Νορβηγοί παρότι παίζουν καλά και σκοράρουν με ευκολία δεν έχουν ακόμα κάνει σεφτέ στον όμιλο και θέλουν απόψε να κάνουν το αυτονόητο. Το γεγονός πως τα Νησιά Φερόε δέχονται φυσικά εύκολα γκολ αλλά με το εντυπωσιακό πως έχουν σκοράρει και στα 3 τους πρώτα ματς μας οδηγούν στο ποντάρισμα των πολλών τερμάτων!

Πρόταση : Νησιά Φερόε - Νορβηγία OVER 3,5