2019/06/10 18:28 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-118 20/10

Για τα προκριματικά του EURO 2020 η Μάλτα υποδέχεται την Ρουμανία. Ματς για τον 6ο όμιλο που τον συμπληρώνουν Ισπανία, Σουηδία, Νορβηγία και Νησιά Φερόε.

Η νεανική ομάδα της Μάλυας δεν μπόρεσε να κάνει την υπέρβαση και να φανεί ανταγωνιστική κόντρα στην Σουηδία την Παρασκευή το βράδυ και μοιραία ήρθε η ήττα με 3-0. Είχε που είχε δύσκολο έργο, έγινε ακόμα χειρότερα η κατάσταση όταν μόλις στο 2΄έμεινε πίσω στο σκορ. Στην συνέχεια δεν μπόρεσε να αντιδράσει με αποτέλεσμα να δεχτεί δύο ακόμα τέρματα στην επανάληψη. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της μετά από αυτήν από την Ισπανία ενώ στην πρεμιέρα είχε επικρατήσει εντός των Νήσων Φερόε. Όπως είναι λογικό δεν έχει βλέψεις πρόκρισης, στόχος γοήτρου να αποφύγει την τελευταία θέση στον όμιλο.

Η Ρουμανία παρότι δεν εντυπωσίασε με την απόδοση της κατάφερε να φύγει την Παρασκευή το βράδυ με ισοπαλία 2-2 από την Νορβηγία. Για ένα ακόμα ματς παρουσίασε αμυντικά προβλήματα, και αν στο πρώτο μέρος στάθηκε τυχερή στις πολλές φάσεις των γηπεδούχων, δεν έγινε το ίδιο και στην επανάληψη. Στο 56΄και στο 70΄δεχόμενη 2 τέρματα είδε να απομακρύνεται το θετικό αποτέλεσμα, παρόλα αυτά δεν το έβαλε κάτω, μείωσε στο 77΄και στις καθυστερήσεις "έκλεψε" τον βαθμό της ισοπαλίας. Σημαντικός βαθμός καθώς η δυσκολία του ομίλου είναι τέτοια που δεν θέλει και πολύ να μείνει εκτός στόχων από νωρίς. Έτσι έφτασε τους 4 βαθμούς, έχοντας ήττα στην πρεμιέρα στην Σουηδία και νίκη την δεύτερη αγωνιστική κόντρα στα Νησιά Φερόε. Σήμερα κόντρα σε έναν αδύναμο αντίπαλο θέλει το τρίποντο καθώς οποιαδήποτε άλλο αποτέλεσμα θα είναι καταστροφή.

Η Ρουμανία είναι το απόλυτο φαβορί της αναμέτρησης και αναμένεται να φτάσει σε μια εύκολη νίκη. Η Μάλτα έχει δείξει σημάδια βελτίωσης, τηρουμένων των αναλογιών για τα κυβικά της, τα τελευταία χρόνια αλλά σήμερα θα έχει δύσκολο έργο.

Πρόταση : Μάλτα - Ρουμανία OVER 2,5 γκολ.