Azerbaijan v Slovakia

06/11 19:00
Προστέθηκε 2019/06/11 14:04 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @275 20/10 +55.00

Για τα προκριματικά του EURO 2020 το Αζερμπαϊτζάν θα υποδεχτεί την Σλοβακία. Ματς για τον 5ο όμιλο που συμπληρώνουν Κροατία , Ουαλία και Ουγγαρία.

Την ήττα γνώρισε το Αζερμπαϊτζάν στο ματς του Σαββάτου όταν και υποδέχτηκε την Ουγγαρία με 3-1. Δεν έκανε καλή εμφάνιση με αποτέλεσμα να ηττηθεί δίκαια και εύκολα, μόλις στο 18΄έμεινε πίσω στο σκορ και στις αρχές της επανάληψης έγιναν όλα πιο δύσκολα μετά το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων. Κατάφερε στην συνέχεια και συγκεκριμένα στο 69΄ να μειώσει το σκορ αλλά πριν προλάβει να το χαρεί δέχθηκε και τρίτο τέρμα και εκεί πια όλα τελείωσαν. Δεύτερη ήττα στον όμιλο σε ισάριθμα ματς καθώς είχε προηγηθεί αυτή από το φαβορί του ομίλου Κροατία με 2-1. Είναι σίγουρα η πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου οπότε δεν τίθεται θέμα πρόκρισης και αναμένεται να είναι ο σάκος του μποξ για τον εκάστοτε αντίπαλο της.

Η Σλοβακία είχε ρεπό το Σαββατοκύριακο για τον όμιλο και περιορίστηκε σε φιλικό παιχνίδι την Παρασκευή το βράδυ κόντρα στην αδύναμη Ιορδανία όπου και επικράτησε με 5-1. Στο πρώτο μέρος ήταν κακή με αποτέλεσμα να πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ, στην επανάληψη σοβαρεύτηκε και διέλυσε την αντίπαλο της. Στα δύο πρώτα ματς του ομίλου έχει μια νίκη και μια ήττα. Στην πρεμιέρα επικράτησε εντός έδρας της Ουγγαρίας με 2-0 ενώ στην συνέχεια ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ουαλία με 1-0. Σήμερα θα αναζητήσει την δεύτερη νίκη της κόντρα στην πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου οπότε κάθε άλλο αποτέλεσμα πέρα των 3 βαθμών θα είναι τεράστια αποτυχία αν θέλει να διατηρηθεί σε τροχιά πρόκρισης.

Οι Αζέροι δεν έχουν ελπίδες πρόκρισης και πάνε στο ματς χωρίς άγχος αλλά δύσκολα μπορούν να διεκδικήσουν κάτι από το ματς. Οι Σλοβάκοι είναι πολύ καλύτερη ομάδα και αναμένεται να φτάσουν εύκολα στην νίκη. Μπορεί να έχει και γκολ το ματς καθώς οι γηπεδούχοι έχουν πολλά αμυντικά προβλήματα αλλά και στα δύο πρώτα τους ματς στον όμιλο κατάφεραν να σκοράρουν.

Πρόταση : Αζερμπαϊτζάν - Σλοβακία 2 & ΟVER 2.5