2019/06/11 14:30 bet title Over (Total - Home 1.5) @-111 20/10

Για τα προκριματικά του EURO 2020 η Αλβανία υποδέχεται την Μολδαβία. Ματς για τον 8ο όμιλο που τον απαρτίζουν επίσης Γαλλία, Ισλανδία, Τουρκία και Ανδόρα.

Η Αλβανία πήγε στην Ισλανδία την προηγούμενη αγωνιστική με στόχο το θετικό αποτέλεσμα, και με νέο τεχνικό στον πάγκο, ωστόσο δεν τα κατάφερε. Ήττα με 1-0 με γκολ που δέχτηκε στο 22΄ σε ένα ματς που ήταν κατώτερη του αντιπάλου της με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για να πάρει το αποτέλεσμα που ήθελε. Έτσι δέχθηκε την δεύτερη ήττα στον όμιλο, μετά από αυτήν της πρεμιέρας στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Τουρκία ενώ ακολούθησε η εύκολη νίκη κόντρα στην Ανδόρα με 3-0. Σήμερα θέλει να επιστρέψει στις επιτυχίες αν θέλει να διεκδικήσει την συμμετοχή της στα τελικά της διοργάνωσης καθώς βλέπει πως έχει δύσκολο έργο μετά και τα τελευταία αποτελέσματα στον όμιλο.

Η Μολδαβία δεν έχει πολλές φορές την ευκαιρία να πετύχει νίκη σε επίσημα ματς και έτσι δεν άφησε την ευκαιρία το Σάββατο κόντρα στην Ανδόρα να πάει χαμένη. Επικράτησε έστω και δύσκολα με 1-0 με γκολ που πέτυχε στο πρώτο δεκάλεπτο. Παρότι στο ξεκίνημα της επανάληψης έμεινε με παίχτη λιγότερο και αναγκάστηκε να οπισθοχωρήσει και να παίξει ουσιαστικά ταμπούρι , άντεξε στην πίεση των φιλοξενούμενων και κράτησε το τρίποντο. Ήταν το πρώτο στον όμιλο καθώς είχαν προηγηθεί οι ήττες από την Γαλλία εντός έδρας με 4-1 και αυτή στην Τουρκία με 4-0. Δεδομένα δεν έχει ελπίδες πρόκρισης, θα αρκεστεί στην προσπάθεια να αφήσει ομάδα η ομάδες από κάτω της στην βαθμολογία.

Πολύ καλύτερη ομάδα η Αλβανία, αναμένεται εύκολα η δύσκολα να φτάσει στην νίκη κόντρα σε μια ομάδα που ζορίστηκε να κερδίσει ακόμα και την Ανδόρα ενώ εννοείται πως η άμυνα της δέχεται με μεγάλη ευκολία γκολ. Οι γηπεδούχοι μπορούν να σκοράρουν τουλάχιστον 2 φορές και να πάρουν το τρίποντο.

Πρόταση : Αλβανία - Μολδαβία : Αλβανία OVER 1.5 γκολ.