Andorra v France

06/11 21:45
Προστέθηκε 2019/06/11 15:07 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 4.5) @137 10/10 -10.00

Για τα προκριματικά του EURO 2020 η Ανδόρα θα υποδεχτεί την Γαλλία. Ματς του 8ο ομίλου που τον απαρτίζουν επίσης Ισλανδία, Τουρκία, Αλβανία και Μολδαβία.

Το πάλεψε η Ανδόρα το Σάββατο το βράδυ στην Μολδαβία αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με 1-0. Δέχτηκε το μοναδικό γκολ της συνάντησης στο πρώτο δεκάλεπτο, στην συνέχεια ανέβασε την απόδοση της και από την στιγμή που στις αρχές της επανάληψης είχε και αριθμητικό πλεονέκτημα πίεσε για την ισοφάριση. Δεν μπόρεσε όμως να σκοράρει και μοιραία ήρθε μια ακόμα ήττα στον όμιλο καθώς είχε χάσει και στα δύο πρώτα της ματς από Ισλανδία και Αλβανία. Είναι φυσικά η πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου και κάθε ματς που θα αποφεύγει τον διασυρμό θα συνιστά επιτυχία.

Αγνώριστη, προβληματική , απογοητευτική και όλα τα υπόλοιπα η εμφάνιση της Γαλλίας στο Ικόνιο κόντρα στην Τουρκία. Ήττα με 2-0 σε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις της στα τελευταία χρόνια για την Παγκόσμια πρωταθλήτρια καθώς σε καμία στιγμή του ματς δεν μπόρεσε να κάνει αισθητή την παρουσία της επιθετικά καθώς είναι ζήτημα αν προβλημάτισε έστω και μια φορά την αντίπαλη εστία. Αντίθετα με την άμυνα της που έκανε πολλά λάθη, δύσκολα κρατούσε μακριά την αντίπαλο της και στο πρώτο μέρος είδε δύο φορές να παραβιάζετε η εστία της. Στην επανάληψη επίσης απογοητευτική , με τους γηπεδούχους να δίνουν έμφαση στην αμυντική τους λειτουργία και την ίσια ανήμπορη πάλι να δημιουργήσει οπότε μοιραία ήρθε η πρώτη της ήττα στον όμιλο. Στα δύο πρώτα ματς του ομίλου είχε επικρατήσει εύκολα των Ισλανδία και Ανδόρα με 4-0 και 4-1 αντίστοιχα.

Δεν τίθεται θέμα για το ποιος θα επικρατήσει στην σημερινή αναμέτρηση καθώς η διαφορά των δύο ομάδων είναι χαώδης. Το θέμα είναι μόνο το πως θα παρουσιαστεί η Γαλλία και στα πόσα γκολ θα σταματήσει, ανάλογα με τον αν έχουν όρεξη τα μεγάλα της αστέρια. Μετά το στραπάτσο της Τουρκίας περιμένω ένα μικρό ξέσπασμα τους και θα ποντάρω στα πολλά γκολ.

Πρόταση : Ανδόρα - Γαλλία OVER 4,5 γκολ