2019/06/12 18:16 bet title Draw/Draw (HT/FT Double) @300 10/10

Ημιτελικός πλέι οφ ανόδου στην Πριμέρα ανάμεσα στην Ντεπορτίβο Λα Κορούνια και την Μάλαγα. Διπλοί ημιτελικοί για τα πλέι οφ ανόδου.

Η Λα Κορούνια ξεκίνησε την χρονιά με στόχο την δυάδα και την απευθείας άνοδο στην μεγάλη κατηγορία αλλά χρειάστηκε νίκη στην τελευταία αγωνιστική για να προλάβει την 6η και τελευταία θέση που έδινε συμμετοχή στα πλέι οφ ανόδου. Αντιμετώπισε την υποβιβασμένη Κόρδοβα και με γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους και με ένα ακόμα στις αρχές της επανάληψης έφτασε στην νίκη με 2-0. Απόψε κόντρα στην Μάλαγα θέλει μια νίκη με καθαρό σκορ για να κάνει το πρώτο βήμα για τον μεγάλο τελικό της στόχο.

Η Μάλαγα επίσης είχε στόχο την απευθείας άνοδο αλλά με ένα δυνατό φίνις στο τέλος του πρωταθλήματος αρκέστηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Την τελευταία αγωνιστική επιβλήθηκε της Έλτσε με 3-0 χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα παρότι είχε αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα της. Με την 3η θέση που κατέβαλε απέκτησε το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ ενώ σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος και στα δύο ματς και στην ενδεχόμενη παράταση δεν θα πάνε στα πέναλτι αλλά θα πάρει αυτή την πρόκριση στην επόμενη φάση. Σήμερα έχει στόχο να μην χάσει ενώ θα ήθελε να πετύχει και κάποιο τέρμα που θα μετρήσει διπλά εν όψη της ρεβάνς στην έδρα της.

Και οι δύο ήταν τα μεγαλύτερα ίσως ονόματα της κατηγορίας έχοντας δώσει στο παρελθόν αρκετές μάζες μεταξύ τους στην Primera Division. Τώρα μόνο μια από τις δύο θα μπορέσει να διεκδικήσει την επάνοδο στην μεγάλη κατηγορία και αναμένονται δύο αμφίρροπες αναμετρήσεις. Το γεγονός πως υπάρχει και ρεβάνς θεωρώ πως θα τις κάνει σήμερα αρκετά επιφυλακτικές και δύσκολα θα πάρουν ρίσκα στο παιχνίδι τους οπότε βλέπω πολύ πιθανό να μείνουν στην ισοπαλία. Άλλωστε και στα δύο μεταξύ τους παιχνίδια για το πρωτάθλημα δεν υπήρξε νικητής.

Πρόταση : Λα Κορούνια - Μάλαγα Χ ΗΜ. - Χ ΤΕΛ.