2019/06/13 18:15 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @375 10/10

Η Μαγιόρκα υποδέχεται απόψε την Αλμπαθέτε στο πρώτο ματς της ημιτελικής φάσης των play off ανόδου στην Primera Division. Οι αγώνες είναι διπλοί και βρίσκεται σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Αλμπαθέτε. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος θα ακολουθήσει παράταση. Εφόσον δεν προκύψει νικητής στην παράταση την πρόκριση θα πάρει ο Αλμπαθέτε λόγω καλύτερης θέσης στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

H Μαγιόρκα με την ισοπαλία 0-0 που πήρε την τελευταία αγωνιστική στην έδρα της Εξρεμαδούρα κατέλαβε την 5η θέση και εξασφάλισε την συμμετοχή της στα πλέι οφ ανόδου. Θέση που λαμβάνετε ως επιτυχία καθώς ήταν νεοφώτιστη στην κατηγορία και πλέον θα διεκδικήσει την επάνοδο της μετά από πολλά χρόνια στην Primera Division. Στα συν της η δυνατή της έδρα καθώς κατάφερε σε όλα της τα εντός έδρας ματς να σκοράρει τουλάχιστον μια φορά ενώ διατηρεί το αήττητο από τις αρχές Δεκεμβρίου.

Από την πλευρά της η Αλμπαθέτε τερμάτισε στην 4η θέση του πρωταθλήματος μετά την ήττα της τελευταίας αγωνιστικής 3-0 εκτός έδρας από την Αλμερία. Με νίκη θα είχε πιθανότητες για μια θέση πιο ψηλά αλλά δεν φάνηκε να δίνει ιδιαίτερη σημασία στο ματς καθώς αγωνίστηκε με πολλές αλλαγές στην σύνθεση της. Δυνατό της σημείο η επιθετική της γραμμή καθώς διέθετε μια από τις καλύτερες της κατηγορίας έχοντας στο ενεργητικό της την δεύτερη καλύτερη επίδοση του πρωταθλήματος.

Η Μαγιόρκα έχει το προβάδισμα στην σημερινή αναμέτρηση καθώς όπως έδειξε και στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στηρίζει πολλά στην έδρα της. Το γεγονός όμως πως η Αλμπαθέτε έχει το εύκολο γκολ αλλά και ότι κέρδισε την αντίπαλος της και στις δύο φετινές τους αναμετρήσεις δείχνει την δυσκολία του ματς. Περιμένω μεγάλη μάχη ανάμεσα σε δύο ποιοτικές ομάδες και νίκη των γηπεδούχων, δύσκολα όμως θα αφήσει την πολύ καλή επιθετικά Αλμπαθέτε στο μηδέν!

Πρόταση : Μαγιόρκα – Αλμπαθέτε 1 & GG