2019/06/15 16:21 bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @275 10/10

Μικρό το πρόγραμμα αγώνων και απόψε και ακόμα λιγότερες οι θεωρητικά καλές επιλογές.Ξεχώρισα τον αγώνα της Μάλαγα με αντίπαλο την Λα Κορούνια,αγώνας επαναληπτικός για την ημιτελική φάση των πλέυ οφ με το πρώτα ματς να έχει λήξει 4-2 υπέρ των σημερινών φιλοξενούμενων.Φαβορί σε τιμές διπλασιασμού είναι οι γηπεδούχοι.Τονίζω ότι είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος ακολουθεί παράταση και αν δεν αλλάξει το σκορ εκεί την πρόκριση στον επόμενο γύρο παίρνει η ομάδα που τερμάτισε πιο ψηλά στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος δηλαδή η Μαγιόρκα.Δεν υπάρχουν πέναλτυ δηλαδή.
Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ ισχυροί στην έδρα τους όλη την χρονιά και ο κόσμος είναι πάντα στο πλευρό της ομάδας κάτι που βοηθάει ακόμα περισσότερο.Πλέον μετά το αποτέλεσμα του πρώτου παιχνιδιού,ήττα με σκορ 4-2,ψάχνουν νίκη με δύο γκολ και πάνω διαφορά πράγμα που είναι μέσα στις δυνατότητες της ομάδας.Βεβαίως θα πρέπει να μην έχουν την απόδοση του δευτέρου ημιχρόνου του πρώτου παιχνιδιού όπου δέχτηκαν τρία γκολ και ενώ ήταν αγκαλιά με την πρόκριση τώρα τρέχουν.Υπάρχουν ξανά οι απουσίες των Μουνίρ και Ν Ντιαγέ βασικός τερματοφύλακας και βασικός μέσος αντίστοιχα ενώ αμφίβολο δίνεται ο επίσης βασικός αμυντικός Τόρες.
Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την μεγάλη ανατροπή στο πρώτο ματς και πλέον έχουν πολύ καλή ψυχολογία ενώ έδειξαν ότι δεν παρατάνε κανένα παιχνίδι.Πάνε για ένα γκολ που θα κάνει πολύ δύσκολα τα πράγματα για τους γηπεδούχους και θα φέρει πολύ πιο κοντά την πρόκριση σε αυτούς αρκεί βεβαίως να μην κάνουν τα λάθη που έκαναν στην άμυνα στο πρώτο ημίχρονο του πρώτου παιχνιδιού.Ξανά εκτός ο Ντελχί ενώ και ο βασικός αμυντικός Μάρι δεν θα παίξει ούτε σε αυτό το παιχνίδι.
Ένα μικρό προβάδισμα για την νίκη την έχουν οι γηπεδούχοι,όσο για την πρόκριση τα πράγματα είναι δύσκολα.Θεωρώ ότι το ματς δεν θα έχει πάρα πολλά γκολ και θα είναι πιο μαζεμένο από το πρώτο αλλά τρία γκολ μπορούν άνετα να μπουν καθώς μετά από κάποιο σημείο θα παρθούν ρίσκα ειδικά από την μεριά των γηπεδούχων.Οι επιλογές μου ήταν ο άσσος και το όβερ2.5 γκολ,διπλασιασμός η πρώτη στο 2.40 η δεύτερη.Τελικώς επέλεξα να πάρω τον συνδυασμό αυτών των δύο άσσο και όβερ2.5 γκολ δηλαδή αλλά με ένα μέτριο ποντάρισμα.Αυτή είναι και η πρόταση μου εδώ.