2019/06/20 22:25 bet title Over (Total - Home 2.5) @150 10/10

Για την 2η αγωνιστική του Γ΄ γκρουπ για το Copa America η Ουρουγουάη θα αντιμετωπίσει την Ιαπωνία. Στην βαθμολογία 1) Ουρουγουάη 3 β. 2) Χιλή 3 β. 3) Ισημερινός 0 β. 4) Ιαπωνία 0 β.

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για την Ουρουγουάη καθώς διέλυσε τον Ισημερινό με 4-0 και ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο την διοργάνωση. Μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 6΄είχε ανοίξει το σκορ και όλα έγιναν πιο εύκολα όταν στο 24΄ είδε την αντίπαλο της να μένει με παίχτη λιγότερο. Αυτό φυσικά δεν το άφησε ανεκμετάλλευτο και μέχρι το ημίχρονο είχε βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα άλλες δύο φορές! Στην επανάληψη έριξε στροφές, παρόλα αυτά λίγο πριν το τέλος του ματς με αυτογκόλ διαμορφώθηκε το τελικό 4-0. Με νίκη κόντρα στην Ιαπωνία θα εξασφαλίσει την πρόκριση και θα παίξει την πρωτιά του ομίλου στο τελευταίο ματς κόντρα στην Χιλή. Άλλωστε είναι η χώρα με τις περισσότερες κατακτήσεις του θεσμού και έχει σαν στόχο μια ακόμα κατάκτηση του τίτλου.

Η Ιαπωνία πήγε στην διοργάνωση σαν καλεσμένη και με την πρόκληση των Ολυμπιακών Αγώνων της επόμενης χρονιάς αποφάσισε να πάρει μέρος με νεανικό ρόστερ. Αυτό φυσικά είναι τροχοπέδη για μια καλή πορεία και φάνηκε και στο πρώτο της ματς κόντρα στην Χιλή. Ήττα με κάτω τα χέρια με 4-0 καθώς ήταν εμφανής η διαφορά ποιότητας των δύο ομάδων. Άντεξε μόνο στο πρώτο μισάωρο, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου δέχτηκε το 1-0 ενώ στο 54΄με το δεύτερο γκολ της Χιλής όλα τελείωσαν. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεχόμενη αλλά δύο τέρματα διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Ματς με ξεκάθαρο φαβορί καθώς η ομάδα της Ουρουγουάης έδειξε στην πρεμιέρα πως είναι σε καλή κατάσταση και έχει βλέψεις για μεγάλα πράγματα στην διοργάνωση. Η νεανική ομάδα της Ιαπωνίας δύσκολα θα προβάλει αντίσταση ενώ και με τον τρόπο που παίζει , επίσης δύσκολα δεν θα αποφύγει την ήττα με πολλά γκολ!

Πρόταση : Ουρουγουάη OVER 2,5 γκολ