2019/06/21 18:16 bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @125 10/10

Για την 2η αγωνιστική του Γ΄ γκρουπ για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21 η Αγγλία θα αντιμετωπίσει την Ρουμανία. Στην βαθμολογία 1) Γαλλία 3 β. 2) Ρουμανία 3 β. 3) Αγγλία 0 β. 4) Κροατία 0 β.
Την πρόκριση παίρνει ο πρώτος κάθε ομίλου και η καλύτερη δεύτερη όλων των ομίλων.

Μετά από ένα εντυπωσιακό ματς η Αγγλία ηττήθηκε στην πρεμιέρα του ομίλου από την Γαλλία με 2-1 με όλα τα γκολ να σημειώνονται στην επανάληψη. Στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες για αν ανοίξουν το σκορ, με σημαντικότερη της Γαλλίας καθώς αστόχησε σε πέναλτι. Στο δεύτερο μέρος η Αγγλία άνοιξε το σκορ στο 54΄όμως η αποβολή που δέχτηκε στο 63΄άλλαξαν τα πάντα! Η Γαλλία άρχισε να πιέζει ασφυκτικά , στο 66΄έχασε και δεύτερο πέναλτι αλλά δεν το έβαλε κάτω και τελικά στα τελευταία λεπτά έκανε την μεγάλη ανατροπή! Στο 89΄ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις με αυτογκόλ πέτυχε την μεγάλη νίκη, που καθιστά την ίδια μεγάλο φαβορί και ταυτόχρονα έβαλε την Αγγλία σε μεγάλες περιπέτειες.

Η Ρουμανία ήταν εντυπωσιακή στο ξεκίνημα της διοργάνωσης και πέτυχε μεγάλη νίκη με 4-1 κόντρα στην Κροατία. Μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και στο πρώτο τέταρτο είχε προβάδισμα με 2-0 , για να έρθει η αντίδραση των Κροατών με την μείωση του σκορ στο 18΄. Στην επανάληψη όμως συνέχισε να είναι η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο με 2 τέρματα, στο 66΄και στο 94΄έφτασε στο εμφατικό 4-1 και μπήκε για τα καλά στην διεκδίκηση της πρόκρισης παρά το γεγονός πως θεωρητικά ήταν στα χαρτιά η πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου. Εντυπωσιακό το γεγονός πως είχε στην κερκίδα την συμπαράσταση 20.000 οπαδών της που ζουν μόνιμα στην Ιταλία όπου διεξάγεται η διοργάνωση.

Σημαντικό παιχνίδι για το μέλλον των δύο ομάδων στην διοργάνωση. Η Αγγλία μετά το πατατράκ της πρεμιέρας δεν έχει άλλα περιθώρια βαθμών αν θέλει να ελπίζει σε πρόκριση αλλά η Ρουμανία στην πρεμιέρα έκανε την μεγάλη έκπληξη και πάει στο ματς με την ψυχολογία στα ύψη!

Πρόταση : Αγγλία - Ρουμανία 1 & OVER 2,5 γκολ.