2019/06/24 20:40 bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @240 10/10

Για την 3η και τελευταία αγωνιστική του Γ΄ γκρουπ για το Copa America ο Ισημερινός θα αντιμετωπίσει την Ιαπωνία.

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς για τον Ισημερινό καθώς ηττήθηκε από την Χιλή με 2-1. Έδειξε πάντως βελτίωση συγκριτικά με το πρώτο ματς και την βαριά ήττα από την Ουρουγουάη αλλά δεν στάθηκε ικανή να πάρει θετικό αποτέλεσμα. Μπήκε νωθρά στο ματς και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, κατάφερε όμως να αντιδράσει και να ισοφαρίσει νωρίς. Στην επανάληψη την πάτησε ξανά και δέχτηκε γκολ με το ξεκίνημα, όμως αυτή την φορά δεν μπόρεσε να φανεί απειλητική μέχρι το τέλος του ματς και μοιραία ήρθε η ήττα. Πλέον μόνο με νίκη στην σημερινή αναμέτρηση θα μπορέσει να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση, μεγαλώνοντας τον προβληματισμό και την γκρίνια από τον κόσμο και τον Τύπο για τον προπονητή της ομάδας.

Έκανε την έκπληξη η Ιαπωνία την προηγούμενη αγωνιστική και απέσπασε ισοπαλία 2-2 από την Ουρουγουάη. Μάλιστα πήρε το προβάδισμα στο σκορ 2 φορές, για να ισοφαριστεί ισάριθμες φορές, προς το τέλος όμως στάθηκε αρκετά τυχερή στην πίεση της «σελέστε» και κατάφερε να κρατήσει την πολύτιμη ισοπαλία. Πέρα το γεγονός πως πλέον έχει ελπίδες πρόκρισης ο βαθμός σε συνδυασμό με την εμφάνιση ανέβασε την ψυχολογία της ομάδας αν αναλογιστούμε πως απαρτίζεται από νεανικό ρόστερ καθώς προετοιμάζεται για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του επόμενου καλοκαιριού στο Τόκιο.

Τελικός η σημερινή αναμέτρηση για τις δύο ομάδες καθώς ο νικητής περνάει στην επόμενη φάση, ενώ ο ηττημένος πάει σπίτι του. Μπορεί ο Ισημερινός να έχει προβληματίσει αρκετά στα δύο πρώτα ματς αλλά θεωρώ πως έχει την εμπειρία να αντιστρέψει την κατάσταση και να πάρει την νίκη. Θεωρώ όμως εξίσου πιθανό να έχουμε αρκετά γκολ καθώς είναι εμφανείς οι αμυντικές αδυναμίες και στις δύο πλευρές!

Πρόταση : Ισημερινός – Ιαπωνία 1 & OVER 2,5 γκολ