2019/06/28 15:50 bet title Yes (Both Teams To Score) @110 10/10

Για την 2η αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Copa Africa η Τυνησία θα αντιμετωπίσει το Μάλι. Το γκρουπ συμπληρώνουν η Αγκόλα και η Μαυριτανία.

Γκέλα στην πρεμιέρα για την ομάδα της Τυνησίας καθώς δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Αγκόλα, με την ισοπαλία 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, διάστημα στο οποίο πήρε το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στην επανάληψη όμως έριξε στροφές, το εκμεταλλεύτηκε η Αγκόλα και έφτασε στην ισοφάριση. Αποτέλεσμα που έφερε απογοήτευση στην ομάδα της Τυνησίας καθώς έχει μεγάλες βλέψεις για την διοργάνωση από την μία και απ΄την άλλη καθιστά μονόδρομο την νίκη στην σημερινή αναμέτρηση για αν μην μπλέξει σε περιπέτειες όσον αφορά την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για το Μάλι καθώς συνέτριψε την Μαυριτανία με 4-1 έχοντας μάλιστα 4 διαφορετικούς σκόρερ! Άργησε μεν να σκοράρει, αλλά όταν πήρε μπροστά στο 37΄ήταν καταιγιστικό, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε σκοράρει και δεύτερη φορά. Ίδιος ρυθμός και στο ξεκίνημα της επανάληψης, στο 55΄έκανε και τρίτο τέρμα και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Η χαλαρότητα της επέτρεψε στην αντίπαλο της να μειώσει στο 72΄αλλά στην αμέσως επόμενη φάση διαμόρφωσε το τελικό 4-1 και μπήκε γερά το κόλπο της πρόκρισης.Έτσι σε περίπτωση νέας νίκης στην σημερινή αναμέτρηση κόντρα στην Τυνησία θα εξασφαλίσει την συμμετοχή της στην επόμενη φάση και θα είναι αδιάφορη την τρίτη και τελευταία αγωνιστική κόντρα στην Αγκόλα.

Η Τυνησία είναι θεωρητικά το φαβορί της αναμέτρησης αλλά φαβορί ήταν και στην πρεμιέρα..εκεί όμως προβλημάτισε και πλέον σήμερα δεν έχει περιθώρια για νέα απώλεια βαθμών. Το Μάλι αντίθετα, στην πρεμιέρα εντυπωσίασε και με την απόδοση του αλλά και την αποτελεσματικότητα του πετυχαίνοντας 4 γκολ. Θεωρώ πολύ πιθανό να δούμε γκολ και από τις δύο πλευρές καθώς η Τυνησία ναι μεν σκοράρει εύκολα αλλά παραβιάζεται η εστία της το ίδιο εύκολα και η νεανική ομάδα του Μάλι έχει την ποιότητα να συνεχίσει το σερί!

Πρόταση : Τυνησία - Μάλι GG