2019/06/29 15:03 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @240 10/10

Για την προημιτελική φάση του Κυπέλου Εθνών Κεντρικής Αμερικής το Μεξικό θα αντιμετωπίσει την Κόστα Ρίκα. Μονό ματς, σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθηθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Άϊτή – Καναδάς.

Εντυπωσίασε στον όμιλο η ομάδα του Μεξικού και έκανε το απόλυτο έχοντας 3 νίκες σε ισάριθμα ματς. Στην πρεμιέρα διέλυσε την Κούβα με 7-0, στην συνέχεια επικράτησε του Καναδά με 3-1 και στην τρίτη και τελευταία αγωνιστική παρότι αδιάφορη και με πολλές αλλαγές νίκησε την Μαυριτανία με 3-2. Έτσι εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης έχοντας σαν στόχο την κατάκτηση του τροπαίου καθώς είναι ένα από τα φαβορί της διοργάνωσης. Δίκαια αν σκεφτεί κανείς πως έχει ένα από τα καλύτερα ρόστερ ενώ είναι και η πολυνίκης του θεσμού με 10 κατακτήσεις.

Η Κόστα Ρίκα ξεκίνησε με 2 νίκες σε ισάριθμα ματς κόντρα σε Βερμούδες και Νικαράγουα όμως η ήττα την τρίτη και τελευταία αγωνιστική από την Αϊτή με 2-1της στέρησε την πρώτη θέση από τον όμιλο. Μάλιστα της αρκούσε ακόμα και ο βαθμός της ισοπαλίας αλλά παρότι προηγήθηκε στο σκορ, στην επανάληψη ήταν κακή και τελικά δεν απέφυγε την ήττα. Έτσι πέφτει πάνω σε ένα από τα φαβορί της διοργάνωσης και έχει πλέον δύσκολο έργο για να κάνει μια αξιόλογη πορεία στην διοργάνωση. Δεν έχει ιδιαίτερες επιτυχίες κατά το παρελθόν, τελευταία φορά που κατέκτησε το τρόπαιο είναι το μακρινό 1989.

Το Μεξικό έρχεται με φόρα από την φάση των ομίλων έχοντας το απόλυτο και την καλύτερη επίθεση του τουρνουά. Η Κόστα Ρίκα από την πλευρά της έχει σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της και δεν πείθει πως μπορεί να κάνει την υπέρβαση. Αμφότερες πάντως έχουν το εύκολο γκολ χωρίς όμως η άμυνα τους να εμπνέει μεγάλη εμπιστοσύνη, ειδικά της Κόστα Ρίκα, και αναμένω αναμέτρηση με πολλά τέρματα.

Πρόταση : Μεξικό – Κόστα Ρίκα OVER 3,5 γκολ