2019/06/29 15:52 bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @250 10/10

Για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σουηδίας η Έστερσουντ θα φιλοξενήσει την Γκέτεμποργκ.

Συνεχίζει να προβληματίζει η Έστερσουντ καθώς πριν την διακοπή των πρωταθλημάτων έμεινε στην ισοπαλία εντός έδρας 1-1 με την Σούντβαλ. Μάλιστα με την εξέλιξη του παιχνιδιού μπορεί να νιώθει και ικανοποίηση που δεν έχασε καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 37΄, με την ίδια να ανεβάζει απόδοση στην επανάληψη και τελικά να φτάνει στην ισοφάριση στο 68΄. Αυτό ήταν το έκτο συνεχόμενο ματ που μένει μακριά από την νίκη να παραμένει στην μέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς μετά από 12 αγωνιστικές. Χαμηλή θέση αν σκεφτεί κανείς πως την τελευταία τριετία είναι εκ των πρωταγωνιστών του πρωταθλήματος τερματίζοντας στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Σαν να έχυσε την καρδάρα με το γάλα την προηγούμενη αγωνιστική η Γκέτεμποργκ. Προερχόταν από σερί 8 θετικών αποτελεσμάτων που την είχαν ανεβάσει ψηλά στην βαθμολογία, μετά το άσχημο ξεκίνημα της, αλλά έπεσε θύμα έκπληξης καθώς ηττήθηκε εντός έδρας από την Έρεμπρο με 1-0. Παρά το γεγονός πως είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, δεν μπορούσε να δημιουργήσει μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει, αντίθετα η αντίπαλος της ελάχιστα πριν το τέλος του ημιχρόνου άνοιξε το σκορ γεμίζοντας άγχος τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη πίεσε την αντίπαλο της, την έκλεισε στα καρέ της αλλά στάθηκε άστοχη στην τελική προσπάθεια και μοιραία δεν απέφυγε την ήττα. Έτσι παρέμεινε στην 4η θέση με 21 βαθμούς, 9 μακριά από την πρωτοπόρο Μάλμε, παραμένει όμως μέσα στην κόλπο για ευρωπαϊκή έξοδο για την νέα σαιζόν.

Η Έστερσουντ δεν θυμίζει για την ώρα την ομάδα που θαύμασε όλη η χώρα την τελευταία τριετία, αγνοεί την νίκη αρκετές αγωνιστικές και δεν πείθει πως μπορεί να βγει από την κρίση. Η Γκέτεμποργκ από την άλλη παρά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής δείχνει να έχει βρει ρυθμό και να ανεβαίνει αγωνιστικά.

Πρόταση : Έστερσουντ - Γκέτεμποργκ OVER 2,5 & 2