06/30 19:00
Προστέθηκε 2019/06/30 15:31 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @150 10/10 -10.00

Για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νορβηγίας η Μιοντάλεν θα υποδεχτεί την Βίκινγκ.

Από ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Ρανχάϊμ προέρχεται η Μιοντάλεν, αποτέλεσμα δίκαιο με βάση την εικόνα του ματς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαπεντάλεπτου αλλά στο ημίωρο δέχτηκαν την ισοφάριση. Στην συνέχεια του ματς όσο περνούσε η ώρα οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν διστακτικές για επιθετικές πρωτοβουλίες έχοντας στο μυαλό τους να μην χάσουν με αποτέλεσμα να γίνουν ελάχιστες φάσεις και το 1-1 να μην αλλάζει. Αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο ματς στο πρωτάθλημα που δεν χάνει , αγνοεί όμως την νίκη εδώ και 6 αγωνιστικές με αποτέλεσμα να παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία και συγκεκριμένα στην 14η θέση με 11 βαθμούς. Μεσοβδόμαδα επιβλήθηκε εκτός έδρας 3-0 της αγωνιζόμενης στη Β’ Κατηγορία Κόνγκσβινγκερ και πήρε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου.

Η Βίκινγκ προέρχεται από εντός έδρας ήττα με 4-3 από την Μπόντο Γκλιμτ πληρώνοντας την πολύ άσχημη μέρα της αμυντικής της γραμμή. Ξεκίνησε άσχημα το ματς και βρέθηκε στο ημίωρο πίσω με 2 γκολ, αντέδρασε και μείωσε στο 37΄ σε 2-1 . Στην επανάληψη σχεδόν ίδιο σκηνικό, δέχθηκε σχεδόν με το ξεκίνημα του το τρίτο τέρμα και στο 66΄και τέταρτο. Προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε στο 70΄σε 4-2 αλλά ήταν πλέον αργά, το μόνο που κατάφερε μετά ήταν να διαμορφώσει στις καθυστερήσεις το τελικό 4-3. Μετά από αυτή την ήττα παρέμεινε στην μέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς, δύσκολα πάντως θα διεκδικήσει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Την Τετάρτη για το κύπελλο επικράτησε 5-2 εντός έδρας της Στάμπεκ και πήρε την πρόκριση στους «8» της διοργάνωσης.

Ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που συνεχίζουν να έχουν σκαμπανεβάσματα στην απόδοση τους. Η Μιοντάλεν θέλει την νίκη για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις , η Βίκινγκ από την πλευρά της για να πλησιάσει στην πρώτη τετράδα. Περιμένω ματς με πολλά γκολ καθως αμφότερες βάζουν και δέχονται τέρματα με μεγάλη ευκολία.

Πρόταση : Μιοντάλεν - Βίκινγκ OVER 3,5 γκολ