Προστέθηκε 2019/07/06 18:36 | 0 ευχαριστούμε
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @110 10/10 +11.00

Η Βραζιλία θα αντιμετωπίσει το Περού με φόντο τον τίτλο του Copa America 2019.

H Βραζιλία επιβεβαίωσε στον ημιτελικό κόντρα στην Αργεντινή τον τίτλο του φαβορί και με την νίκη της με 2-0 πήρε την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό. Ήταν πιο αποτελεσματική από την αντίπαλο της, αξιοποώντας τις ευκαιρίες της σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, την ώρα που η 'αλμπισελέστε' έβλεπε την μπάλα να σταματάει δύο φορές στα αντίπαλα δοκάρια. Πλέον η ομάδα της Βραζιλίας θα έχει την ευκαιρία μετά από 12 χρόνια να κατακτήσει τον τίτλο της κορυφαίας ομάδας στη Νότια Αμερική, μπροστά μάλιστα στο κοινό της. Είναι χαρακτηριστικό πως στο παρελθόν όσες φορές φιλοξένησε την διοργάνωση, συνολικά 4, πάντα έφτανε στην κατάκτηση του τίτλου!

Έκανε την μεγάλη έκπληξη το Περού στον ημιτελικό και με την νίκη του με 3-0 κόντρα στην Χιλή επιστρέφει σε τελικό της διοργάνωσης ύστερα από 44 χρόνια! Οι νικητές κατάφεραν στο πρώτο μέρος τον απόλυτο αιφνιδιασμό και προηγήθηκαν με 2-0. Στην επανάληψη άντεξαν στην πίεση της αντιπάλου τους για να έρθει στις καθυστερήσεις και το τρίτο της τέρμα και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους. Δίκαια θεωρείται η έκπληξη του τουρνουά κι αναζητά στον τελικό μια ακόμα υπέρβαση, κόντρα στο μεγάλο φαβορί. Πλέον, εδώ που έφτασε δεν έχει πλέον τίποτα να χάσει και θα αναζητήσει τον πρώτο της τίτλο μετά το 1975!

Ο τελικός στο Κόπα Αμέρικα 2019 έχει μεγάλο φαβορί τη γηπεδούχο Βραζιλία. Είναι η καλύτερη ομάδα από την αρχή της διοργάνωσης και δύσκολα θα χάσει τον τίτλο μέσα στο σπίτι της. Το Περού από την άλλη διέλυσε στον ημιτελικό την πρωταθλήτρια Χιλή και σίγουρα προβλημάτισε τους διοργανωτές με την εμφάνιση του. Περιμένω από το φαβορί Βραζιλία να επιβεβαιώσει και στον τελικό πως είναι καλύτερη ομάδα και να φτάνει σε μια άνετη νίκη, σε συνδυασμό τα πολλά γκολ καθώς επιθετικά υπάρχει εκατέρωθεν ποιότητα και μπορούν να σκοράρουν με ευκολία.

Πρόταση : Βραζιλία - Περού 1 & OVER 2,5