2019/07/07 12:52 bet title Home/Over (Result/Total Goals 2.5) @-105 10/10

Για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σουηδίας η Χάμαρμπι θα φιλοξενήσει την Φάλκενμπεργκ.

Για ένα ακόμα ματς εκτός έδρας η Χάμαρμπι δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική και να πάρει βαθμό η βαθμούς. Εύκολη ήττα με 2-0 στην έδρα της Χάκεν, με τα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους να παίζουν καθοριστικό ρόλο στο αποτέλεσμα του παιχνιδιού καθώς και δέχτηκε το πρώτο τέρμα αλλά και αμέσως μετά έμεινε με 10 παίχτες. Έτσι, ήταν δύσκολο στο δεύτερο μέρος να αντιδράσει και τελικά στο 81΄να δέχεται και το δεύτερο τέρμα της συνάντησης. Αυτή ήταν η 4η εκτός έδρας ήττα της σε 7 ματς που την κράτησε στην 7η θέση με 19 βαθμούς, δείχνοντας αδυναμία μακριά από το σπίτι της να πάρει βαθμούς, παρήγορο το γεγονός πως εντός κρατάει το αήττητο σε 6 ματς και θέλει σήμερα να συνεχίσει το θετικό της σερί.

Σημαντική βαθμολογική ανάσα για την Φάλκενμπεργκ με την νίκη με 2-1 της περασμένης εβδομάδας υποδεχόμενη της Ελφσμποργκ ύστερα μάλιστα από 3 μήνες από το προηγούμενο τρίποντο της! Μπήκε δυνατά και κατάφερε στο πρώτο τέταρτο του ματς να ανοίξει το σκορ αλλά δεν το χάρηκε για πολύ καθώς λίγο μετά δέχτηκε την ισοφάριση. Δεν το έβαλε κάτω όμως, στην επανάληψη με πολύ υπομονή έψαξε το γκολ της νίκης και τελικά τα κατάφερε με πέναλτι στο 78΄για να πάρει το πολύτιμο τρίποντο. Αυτό ήταν το τρίτο ματς που παραμένει χωρίς ήττα, έτσι μετά το πολύ άσχημο ξεκίνημα της υπάρχει συγκρατημένη αισιοδοξία για ανάλογη συνέχεια, παραμένει όμως πολύ χαμηλά στην βαθμολογία και συγκεκριμένα στην 15η θέση με 11 βαθμούς , έναν κάτω από τα πλέι οφ παραμονής.

Ανώτερη αγωνιστικά η Χάμαρμπι , ειδικά εντός έδρας βρίσκει τον τρόπο να παίρνει τους βαθμούς της νίκης. Η Φάλκενμπεργκ από την πλευρά της δείχνει στα τελευταία ματς μια μικρή βελτίωση, εκτός έδρας όμως παραμένει μια αδύναμη ομάδα. Θεωρώ πως οι γηπεδούχοι θα φτάσουν στην επικράτηση με πολύ πιθανό να συνδυαστεί με αρκετά γκολ.

Πρόταση : Χάμαρμπι - Φάλκενμπεργκ 1 & OVER 2,5