2019/07/10 15:14 bet title Over (Total - Home 1.5) @-111 10/10

Πρώτο ματς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής με την Σενεγάλη να αντιμετωπίζει το Μπενίν. Μονό παιχνίδι , σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τη νικήτρια του ζευγαριού Μαδαγασκάρη - Τυνησία.

Η Σενεγάλη στον προηγούμενο γύρο ξεπέρασε το εμπόδιο της Ουγκάντα νικώντας την με 1-0. Ήταν πολύ καλύτερη από την αντίπαλο της και επικράτησε δίκαια με τέρμα που πέτυχε στο 15΄ο Μανέ. Στην συνέχει έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και δεύτερο τέρμα και να καθαρίσει το ματς με αποκορύφωμα αυτή από τα 11 μέτρα αλλά ο σκόρερ και άσος της Λίβερπουλ αστόχησε. Με το σκορ να μην αλλάζει ως το τέλος πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά, αντίπαλος της η σταχτοπούτα της διοργάνωσης Μπενίν και σίγουρα είναι αυτή που έχει το χρίσμα του φαβορί για να συνεχίσει στα ημιτελικά.

Και το όνειρο συνεχίζεται! Μετά την μεγάλη έκπληξη και την πρόκριση της από την φάση των ομίλων, το Μπενίν έκανε μια ακόμα καθώς άφησε εκτός στην προηγούμενο γύρο το Μαρόκο! Προηγήθηκε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου , για να δεχτεί την ισοφάριση στο 75΄ και είχε την τύχη με το μέρος του καθώς στις καθυστερήσεις η αντίπαλος του έχασε πέναλτι. Έτσι το 1-1 οδήγησε τις δύο ομάδες στην παράταση , το σκορ δεν άλλαξε και το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι. Εκεί πάλι είχε την τύχη με το μέρος του και ήταν αυτό που πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά. Εκπληκτικό στατιστικό το γεγονός πως ακόμα δεν έχει νίκη στην διοργάνωση αλλά παράλληλα είναι αήττητο καθώς έχει 4 ισοπαλίες σε ισάριθμα ματς! Πλέον έχει σήμερα μπροστά του μια ακόμα πρόκληση καθώς το εμπόδιο της Σενεγάλης μόνο μικρό δεν είναι!

Το Μπενίν είναι η έκπληξη της διοργάνωσης αλλά κάποια στιγμή η τύχη θα του γυρίσει την πλάτη. Η Σενεγάλη είναι κλάσεις ανώτερη, υπερτερεί σε ποιότητα και εμπειρία και θεωρώ πως εύκολα θα πάρει την νίκη πρόκριση.

Πρόταση : Σενεγάλη OVER 1,5 γκολ