2019/07/13 15:45 bet title Over (Total - Away 1.5) @100 10/10

Για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σουηδίας η Φάλκενμπεργκ υποδέχεται την Γκέτεμοργκ.

Η Φάλκενμπεργκ υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική μια από τις πιο βαριές ήττες στην ιστορία της καθώς ηττήθηκε στην Στοκχόλμη από την Χάμαρμπι με 6-2. Όπως δείχνει και το τελικό σκορ δεν μπόρεσε σε καμία στιγμή να διεκδικήσει κάτι από το ματς, μάλιστα είχε χάσει κάθε ελπίδα από το πρώτο εικοσάλεπτο, όντας πίσω στο σκορ με 3-0. Ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη με τον δείκτη του σκορ να φτάνει στο 73΄στο 6-0 και μόνο όταν πια οι γηπεδούχοι έριξαν στροφές βρήκε την ευκαιρία να κάνει αισθητή την παρουσία της πετυχαίνοντας 2 τέρματα. Είναι φανερό πως έχει μια από τις πιο αδύναμες ομάδες της κατηγορίας και πρέπει να παλέψει πολύ για να καταφέρει να κερδίσει την παραμονή της καθώς μετά από 14 ματς βρίσκεται στην 15η θέση με 10 βαθμούς.

Η Γκέτεμποργκ επέστρεψε την περασμένη εβδομάδα στις νίκες όταν και υποδέχτηκε την Σουντσβαλ και της επιβλήθηκε με 2-1. Έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε τα 2 τέρματα της και ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι, στην επανάληψη έχασε ευκαιρίες και για τρίτο τέρμα και μόνο λίγο πριν το τέλος όταν και μείωσε η φιλοξενούμενη ένιωσε απειλή για τους 3 βαθμούς. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 25 βαθμούς και στην 4η θέση της βαθμολογίας, διεκδικώντας με αξιώσεις ευρωπαϊκό εισιτήριο. Γενικότερα υπάρχει μεγάλη ικανοποίηση για την πορεία της ομάδας ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πως πέρσι έδωσε μάχη για να παραμείνει στην κατηγορία.

Εκ διαμέτρου αντίθετη η αγωνιστική κατάσταση των δύο ομάδων. Η Φάλκεμπεργκ προέρχεται από συντριβή αλλά είναι ακόμα μέσα στο κόλπο της παραμονής λόγω της σχετικά καλής εντός έδρας συγκομιδή βαθμών όταν την ίδια ώρα η Γκέτεμποργκ έχει στα τελευταία 11 ματς μόλις μια ήττα. Θεωρώ πως η φιλοξενούμενη θα βρει τον τρόπο κόντρα στην χειρότερη άμυνα της κατηγορίας να σκοράρει όσες φορές χρειαστεί για να πάρει το ματς.

Πρόταση : Γκέτεμποργκ OVER 1,5 γκολ