2019/07/16 19:16 bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @450 10/10

Καλησπέρα και παλι στην παρέα , με ακόμη μία επιλογή απο τα πρώτα προκριματικά ματς για το Τσάμπιονς Λίγκ . Η δευτερη επιλογή μου είναι απο δύο ομάδες , που αγωνίζονται σε δύο μικρές πλυθησμιακά και χωροταξικά χωρες , αλλά έχουν τις δικές τους ξεχωριστές ποδοσφαιρικές ιστορίες , η κάθε μία ξεχωριστά .
Η μεν γηπεδούχος Βαλλέτα , απο την Μάλτα , η σχεδόν μόνιμη πρωταθλήτρια αυτής της μικρής νησιωτικής Μεσογειακής χώρας , με τα κάστρα της τα ιστορικά κ.λπ. , αυτή λοιπόν έχει κάθε χρόνο συμμετοχή στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λίγκ , αλλά πάντα σκοντάφτει νωρίς , μεχρι την δεύτερη προκριματική φάση , εχει φτάσει και μετά πάλι στο σπίτι της .
Πάνω κάτω τα ίδια ισχύουν και για την Ντούντελατζ , απο το Ιστορικό και αυτό Λουξεμβούργο , που επίσης εχει και αυτό τα δικά του μεσιαωνικά κάστρα και κτίρια με την δική τους ιστορία , σχεδόν μόνιμη και αυτή πρωταθλήτρια στην χωρα της .
Ισοδύναμες ομάδες , με ένα μικρό προβάδισμα για την Ντούντελατζ , που εχει καλύτερες Ευρωπαϊκές διακρίσεις απο την Βαλλέτα και αυτό το έδειξε στο πρώτο ματς που έγινε στο Λουξεμβούργο , που το ματς έληξε ισόπαλο μεν , αλλά με σκορ 2-2 , ενώ στο ημίχρονο η Ντούντελατζ ήταν μπροστά , με σκορ 2-0 και όλα έδειχναν οτι το ματς είναι δικό της , στην συνέχεια και στο δεύτερο ημίχρονο , η Βαλλέτα αντέδρασε , ίσως και η Ντούντελαντζ νόμισε οτι τέλειωσε το ματς , στο 64' μείωσε το σκορ σε 2-1 και στην συνέχεια , στο 70' έκανε την ημιανατροπή και ισοφάρισε σε 2-2 και έτσι έληξε το πρώτο ματς , ενω στο 89' με δευτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε ο Μουσκάτ ( ο οποίος δεν θα αγωνισθεί σήμερα ) απο την Βαλλέτα και τερμάτισε με 10 παίχτες .
Με το ανάλογο ρίσκο , θα πάω με την καλύτερη για μενα Ντούντελατζ , οτι θα κερδίσει στην Μάλτα , αλλά οτι μαζι της θα σκοράρει και η Βαλλέτα .