2019/07/16 19:40 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @100 10/10

Τελευταία μου πρόταση για απόψε, μετά από αρκετή σκέψη μάλιστα,από τα επαναληπτικά ματς των προκριματικών του τσάμπιονς λίγκ και συγκεκριμένα από το ματς μεταξύ Φερονικέλι και Νιου Σεντς.Το πρώτο ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2 και σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτυ.Φυσικά είναι σε ισχύ το εκτός έδρας γκολ οπότε οι σημερινοί γηπεδούχοι έχουν ένα πρώτο πλεονέκτημα.
Λίγα λόγια για το πρώτο ματς όπου οι γηπεδούχοι Νιου Σεντς,σημερινοί φιλοξενούμενοι,ομάδα από την Ουαλία,μετά από κακό ημίχρονο κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ με 2-0 και εκεί που όλοι νόμιζαν ότι το ματς έχει λήξει ήρθε η απάντηση των Κοσοβάρων της Φερονικέλι με δύο γκολ στο 89 λεπτό και στο 93 λεπτό και η πρόκριση πλέον είναι τελείως ανοιχτή.Οι γηπεδούχοι πλήρωσαν κυρίως την απραξία τους από τα επίσημα ματς μιας και στο τελευταίο τέταρτο του ματς έδειξαν ότι έμειναν από δυνάμεις κάτι που εκμεταλεύτηκαν πλήρως οι αντίπαλοι τους που είναι σε φουλ ρυθμούς καθώς έχουν παίξει ήδη ακόμα δύο ματς για τον ίδιο θεσμό.
Πάμε λοιπόν και στο σημερινό ματς όπου και οι δύο ομάδες δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα και θα παραταχθούν με τις καλύτερες τους ενδεκάδες.Οι γηπεδούχοι εντός έδρας παρουσιάζονται πάντα ανταγωνιστικοί,έχουν ήδη δύο νίκες φέτος εκεί για τον θεσμό του τσάμπιονς λίγκ,ελπίζουν σε ένα γεμάτο γήπεδο που θα τους δώσει έχτρα κίνητρο ενώ έχουν το πλεονέκτημα του εκτός έδρας γκολ.Οι φιλοξενούμενοι εκτός έδρας στα ευρωπαικά ματς χάνουν πολύ από την δύναμή τους ενώ πλέον βάσει του αποτελέσματος του πρώτου αγώνα είναι αναγκασμένοι να ψάξουν γκολ και σίγουρα θα υπάρξουν κενά στην άμυνα τους όπου είναι ιδιαίτερα ασταθής.Επιθετικά βεβαίως έχουν την ποιότητα να σκοράρουν.Φυσικά μιλάμε πάντα για το επίπεδο σε αυτή την φάση του τσάμπιονς λίγκ καθώς δεν νομίζω καμία από τις δύο ομάδες να προχωρήσει πολύ στο θεσμό.
Στο πρώτο ματς μεταξύ αυτών των δύο ομάδων είχα κάνει την επιλογή του όβερ2.5 γκολ αλλά και του συνδυαστικού άσσου και όβερ2.5 γκολ,που ήταν και πρόταση μου εδώ.Πέρασε μόνο το όβερ 2.5 γκολ τελικώς.Σήμερα θα κάνω ξανά την επιλογή του όβερ2.5 γκολ και μόνο όμως αυτή καθώς θεωρώ ότι βάσει του σκορ του πρώτου παιχνιδιού και με αναγκασμένους του φιλοξενούμενους να ψάξουν το γκολ υπάρχουν οι προυποθέσεις ώστε να μπουν τελικώς στο ματς τουλάχιστον τρία γκολ ειδικά αν προηγηθούν οι φιλοξενούμενοι.Πρόταση λοιπόν το όβερ2.5 γκολ.