2019/07/17 17:25 bet title Yes (Both Teams To Score) @100 10/10

Επαναληπτικός για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Champions League με την Πιάστ Γκλίβιτσε να υποδέχεται την Μπάτε Μπορίσοφ. Στο πρώτο ματς οι ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1, σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί παίζει με το νικητή του Λίνφιλντ - Ρόζενμποργκ. Η ομάδα που θα αποκλειστεί παίζει με τoν ηττημένο του Ντάνταλκ - Ρίγα, στον 2ο προκρ. γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Πιάστ πήρε δίκαια στο πρώτο ματς στην Λευκορωσία την ισοπαλία 1-1 και έχει πλέον ένα ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης. Άνοιξε το σκορ στο 36΄του πρώτου μέρος, διάστημα στο οποίο ήταν ανώτερη, αλλά στα μισά της επανάληψης δέχτηκε την ισοφάριση, όταν πια είχε αρχίζει να πέφτει η απόδοση της. Απόψε της αρκεί η νίκη για να ολοκληρώσει την έκπληξη και να είναι αυτή που θα πάρει την πρόκριση για τον δεύτερο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Παρά το γεγονός πως ήταν το φαβορί στην πρώτη αναμέτρηση, η Μπάτε δεν μπόρεσε να το δείξει μέσα στο γήπεδο της και αρκέστηκε στην ισοπαλία 1-1. Θα μπορούσε μάλιστα να είχε χάσει, καθώς έμεινε πίσω στο σκορ με την αντίπαλο της να είναι κυρίαρχος στην πρώτη ώρα του παιχνιδιού, και την ίδια να ισορροπεί την κατάσταση μόνο στο τελευταίο μισάωρο. Πλέον θα πρέπει να αναζητήσει την νίκη μέσα στην Πολωνία για να πάρει την πρόκριση για τον δεύτερο προκριματικό γύρο.

Μετά την ισοπαλία στο πρώτο ματς όλα είναι ανοιχτά για την υπόθεση πρόκριση. Η Πιάστ έχει ένα μικρό προβάδισμα λόγω έδρας, αλλά η Μπάτε είναι πιο έμπειρη ομάδα ενώ έχει και το αβαντάζ πως έχει περισσότερα ανταγωνιστικά παιχνίδια αυτή την περίοδο στα πόδια της. Περιμένω μεγάλη μάχη. ίσως να μην φτάσουν τα 90΄για να ξεκαθαρίσει η πρόκριση, και θα ποντάρω να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.

Πρόταση : Πιάστ - Μπάτε Μπορίσοφ GG