2019/07/18 18:19 bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @400 10/10

Επαναληπτικός για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League ανάμεσα στην Σάμροκ Ρόβερς και την Μπραν. Στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί παίζει με τον νικητή του ζευγαριού Σπίρις Κάουνας / Απόλλων Λεμεσού.

Πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε η Σάμροκ Ρόβερς στο πρώτο ματς στην Νορβηγία και με την ισοπαλία 2-2 να την αφήνει ικανοποιημένη. Πέτυχε τα δύο τέρματα της στο 34΄και στις καθυστερήσεις ισοφαρίζοντας το ματς ισάριθμες φορές και με το τελικό σκορ να της δίνει ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης. Πλέον σήμερα θα αναζητήσει την νίκη για να ολοκληρώσει την μίνι έκπληξη καθώς δεν ήταν το φαβορί του ζευγαριού μετά την κλήρωση. Στο πρωτάθλημα Ιραλνδίας βρίσκεται πλέον στην δεύτερη θέση με 48 βαθμούς, 8 πίσω από την πρώτη Ντάλτακ παρά το γεγονός πως ξεκίνησε εντυπωσιακά έχοντας κάποια στιγμή διαφορά 5 πόντων από τους διώκτες της.

Μόνο ευχαριστημένη δεν άφησε η ισοπαλία 2-2 του πρώτου ματς την ομάδα της Μπραν και πλέον απόψε πρέπει να αναζητήσει την νίκη για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Παρά το γεγονός πως πήρε κεφάλι στο σκορ 2 φορές, δέχτηκε την ισοφάριση ισάριθμες φορές, με την δεύτερη μάλιστα στις καθυστερήσεις και τώρα τρέχει! Στο πρωτάθλημα Νορβηγίας μετά από 15 αγωνιστικές βρίσκεται στην 6η θέση με 23 βαθμούς έχοντας στα 5 τελευταία ματς 4 νίκες και μια ισοπαλία ενώ προέρχεται από ρεπό καθώς δεν αγωνίστηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Το σκορ του πρώτου αγώνα αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η Σάμροκ εχει το πλεονέκτημα της έδρας αλλά από την άλλη η Μπραν έχει μεγαλύτερη εμπειρία. Θεωρώ πως η Νορβηγική ομάδα είναι καλύτερη και έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη και την πρόκριση, όμως η ευκολία με την οποία δέχεται τέρμα η άμυνα της θα χρειαστεί να σκοράρει πάνω από μια φορά για να τα καταφέρει.

Πρόταση : Σάμροκ Ρόβερς - Μπραν GG & 2