2019/07/20 22:33 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @220 10/10

Για το πρωτάθλημα της Αμερικής το Τορόντο υποδέχεται το Χιούστον.

Το Τορόντο δείχνει να βρίσκει τα πατήματα του και προέρχεται από δύο συνεχόμενες νίκες, όταν πριν από αυτές είχε μόλις μια στα τελευταία 11 ματς! Πρώτα είχε κερδίσει εκτός έδρας το Μόντρεαλ 2-0 και στην συνέχεια μεσοβδόμαδα επικράτησε εντός έδρας με 3-1 την Νέα Υόρκη. Ξεκίνησε δυνατά το ματς και κατάφερε στο πρώτα 25΄να έχει προβάδισμα δύο τερμάτων και με αυτό το σημαντικό προβάδισμα ήλεγχε το ματς μέχρι την συμπλήρωσης μιας ώρας παιχνιδιού. Στο 63΄ ήρθε η μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους αλλά λίγα λεπτά αργότερα πέτυχε και τρίτο τέρμα «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 29 βαθμούς μετά από 21 ματς και βρίσκεται στην 6η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας. Εντός έδρας σε 11 ματς έχει ρεκόρ 5 νίκες, 3 ισοπαλίες και 3 ήττες.

Το Χιούστον παραπαίει εδώ και αρκετό καιρό και είναι χαρακτηριστικό πως προέρχεται από 8 ήττες σε ισάριθμα ματς. Στο τελευταίο μάλιστα μεσοβδόμαδα γνώρισε την συντριβή με 5-0 εκτός έδρας από την Ατλάντα και το τελικό σκορ να μην αφήνει πολλά περιθώρια ανάλυσης. Μόλις το 6΄ έμεινε με 10 παίχτες λόγω αποβολής και με δεδομένο την έτσι κι αλλιώς δυσκολία του να πάρει αποτέλεσμα εκτός όλα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα. Στο διάστημα 27΄- 30΄δέχτηκε δύο τέρματα και στην επανάληψη έχοντας στην ουσία παρατήσει το ματς έφτασαν οι γηπεδούχοι το δείκτη του σκορ στο τελικό 5-0. Το κλίμα όπως είναι φυσικό δεν είναι και το καλύτερο ενώ έχει πλέον υποχωρήσει στην βαθμολογία στην 8η θέση με τους 27 βαθμούς εδώ και καιρό της Δυτικής Περιφέρειας και είναι για την ώρα εκτός πλέι οφ. Εκτός έδρας σε συνολικά 9 ματς έχει 8 ήττες και μόλις 1 νίκη.

Το Τορόντο προέρχεται από 2 νίκες συνεχόμενες και έχει σήμερα την ευκαιρία κόντρα σε μια ομάδα που εκτός δεν ξέρει να κερδίζει να πετύχει ακόμα μια και να ανέβει βαθμολογικά. Θα πάω με τον άσσο αλλά θα ρισκάρω και σε ένα γκολ των φιλοξενούμενων μιας και στα εντός έδρας ματς του Τορόντο συνηθίζεται να έχει πολλά τέρματα και να δέχεται σχετικά εύκολα γκολ.

Πρόταση : Τορόντο – Χιούστον 1 & GG