2019/07/21 16:09 bet title Home/Over (Result/Total Goals 3.5) @175 10/10

Για την 14η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας του πρωταθλήματος Νορβηγίας η Σόγκνταλ υποδέχεται την Τρομσντάλεν.

Το παλεύει η Σόγκνταλ για είσοδο στην εξάδα που δίνουν συμμετοχή στα πλέι οφ ανόδου αλλά δεν έχει και εύκολο έργο. Μετά από 13 αγωνιστικές βρίσκεται στην 9η θέση με 17 βαθμούς, έχοντας πάντως ένα ματς λιγότερο από τις άλλες ομάδες. Πριν την διακοπή των πρωταθλημάτων γνώρισε την ήττα με 3-0 από την ομάδα της Κόνγκσβιγκερ εκτός έδρας. Μπήκε μουδιασμένα στο ματς και βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, στην συνέχεια δεν ανέβηκε ιδιαίτερα η απόδοση της και δεχόμενη δύο ακόμα τέρματα στο δεύτερο μέρος διαμορφώθηκε το τελικό 3-0. Έτσι ελαβε τέλος ένα νικηφόρο σερί 3 νικών σε ισάριθμα ματς και θέλει απόψε στην πάντα δυνατή έδρα της να επιστρέψει στα τρίποντα.

Όταν σε 13 ματς δεν έχεις γευτεί ακόμα την χαρά της νίκης δεν είναι δυνατόν να μην είσαι ουραγός της βαθμολογίας. Η Τρομσντάλεν με 2 μόλις βαθμούς αλλά και με την χειρότερη μακράν άμυνα της κατηγορίας με παθητικό 46 γκολ δείχνει πως πολύ δύσκολα θα καταφέρει να παραμείνει στην κατηγορία. Την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε μια ακόμα ήττα , εντός έδρας από την Στάρτ με 3-1. Μόλις στο 10΄ βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε στις αρχές της επανάληψης να ισοφαρίσει αλλά όταν δεν μπορεί να το κρατήσει παρά μόνο ελάχιστα λεπτά είναι δύσκολο μετά να έχει απαιτήσεις από το ματς. Στο 65΄ με το τρίτο τέρμα και στο 68΄ να μένει με 10 παίχτες η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.

Η Σόγκνταλ είναι πάντα δυνατή εντός και όταν έχει κερδίσει ομάδες καλύτερης από την σημερινή αντίπαλο της τότε δύσκολα να μην πάρει και απόψε το τρίποντο. Η Τρομσντάλεν δείχνει να μην μπορεί να σηκώσει κεφάλι όσο και αν προσπαθεί οπότε η επιλογή μου θα ειναι νίκη των γηπεδούχων με συνδυασμό τα πολλά γκολ.

Πρόταση : Σόγκνταλ - Τρομσντάλεν 1 & OVER 3,5 γκολ