2019/07/22 15:51 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @225 10/10

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Δανίας η Οντένσε υποδέχεται την Λίνγκμπι.

Η Οντένσε στρίμωξε την πρωταθλήτρια Κοπεγχάγη την περασμένη εβδομάδα αλλά παρά το γεγονός πως στο 31΄ βρέθηκε μπροστά με 2-0 έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι από το γήπεδο. Αφού δέχθηκε την μείωση του σκορ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, στην επανάληψη ήταν κακή και δεχόμενη άλλα δύο τέρματα ηττήθηκε με 3-2.Έτσι έμεινε με την πικρία καθώς το να προηγείσαι με 2 τέρματα διαφορά και τελικά να μην παίρνεις τίποτα από το ματς είναι από τις ευκαιρίες που δεν πρέπει να χάνεις για αποτέλεσμα σε τόσο καλή ομάδα. Πρεμιέρα με ήττα λοιπόν την νέα χρονιά , που ξεκινάει με στόχο για μια φυσικά καλύτερη σαιζόν από πέρσι αρχικά και το ιδανικό να την βρει το τέλος της με ευρωπαϊκή συμμετοχή.

Ιδανικό ξεκίνημα για την νεοφώτιστη Λίνγκμπι καθώς στην πρεμιέρα επιβλήθηκε εντός έδρας της Άαλμποργκ με 2-0. Κινδύνευσε ελάχιστα από την αντίπαλο της ενώ επιθετικά ήταν πολύ αποτελεσματική και σκοράροντας σε καίρια σημεία – λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και στις αρχές του δευτέρου - πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα που δεν δυσκολεύτηκε να το κρατήσει ως το τέλος του ματς. Έτσι ξεκίνησε εντυπωσιακά την προσπάθεια της για παραμονή στην κατηγορία, πρωταρχικός της στόχος για την φετινή σαιζόν.

Η Οντένσε την πρώτη αγωνιστική κόντρα στην πρωταθλήτρια έδειξε την ποιότητα της αλλά και την απειρία της. Η Λίνγκμπι από την πλευρά της ήταν πιο καλή και από όσο ίσως και η ίδια περίμενε και πήρε ένα σημαντικό τρίποντο που θα την ανεβάσει και ψυχολογικά! Θεωρώ πως οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο για την νίκη καθώς είναι, σε σύγκριση με την σημερινή αντίπαλο της πιο έτοιμη ομάδα και μπορεί να πάρει το τρίποντο αλλά η Λίνγκμπι επιθετικά έδειξε πως δεν υστερεί σε ποιότητα.

Πρόταση : Οντένσε – Λίνγκμπι 1& GG