2019/07/28 12:05 bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @350 10/10

Για την 17η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας του Σουηδικού πρωταθλήματος η Βαστέρας θα φιλοξενήσει την Ντάλκουρντ.

Η Βαστέρας παρά το αρχικό της καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και πλέον ελάχιστα μετά τα μισά του πρωταθλήματος δείχνει να έχει χάσει την επαφή της με τις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας. Πλέον βρίσκεται στην 11η θέση με 19 βαθμούς και ο στόχος της είναι να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη παρά να πλησιάσει την πρώτη δυάδα. Την περασμένη εβδομάδα δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα στην έδρα της Γιόνσεπινγκ, όπου και ηττήθηκε με 2-1. Δεν έπιασε καλή απόδοση και ηττήθηκε δίκαια με γκολ που δέχτηκε στο 36΄και στο 50΄, με την ίδια να μειώνει στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά μέχρι εκεί. Στα υπόλοιπα λεπτά του ματς δεν μπόρεσε να κάνει κάτι το ιδιαίτερο και έτσι ήρθε η ήττα.

Το παλεύει η Ντάλκουρτ για να πλησιάσει τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας και να μπει για τα καλά στο παιχνίδι της ανόδου. Στα τελευταία 5 ματς έχει 4 νίκες δείχνοντας ότι είναι σε καλή κατάσταση με τελευταίο της θύμα την πρωτοπόρο Βάρμπεργκ την οποία νίκησε εντός έδρας με 1-0. Ευτύχησε να ανοίξει το σκορ από το πρώτο πεντάλεπτο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στην συνέχεια έχοντας καλή απόδοση μπόρεσε να αντέξει στην πίεση των φιλοξενούμενων και να κρατήσει το πολύτιμο τρίποντο. Έτσι έφτασε στην 7η θέση με 26 βαθμούς και μείωσε την διαφορά από την δυάδα στους 8 βαθμούς.

Η Βαστέρας το παλεύει αλλά είναι φανερό πως δεν έχει ούτε την φρεσκάδα ούτε την αποτελεσματικότητα που είχε στην αρχη του πρωταθλήματος. Ειδικά εντός έδρας ζορίζεται να πάρει το τρίποντο. Η Ντάλκουρτ από την άλλη είναι σε εξαιρετική κατάσταση και δείχνει να πιστεύει στην άνοδο. Σήμερα έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη σε ματς το οποίο αναμένεται να έχει και πολλά γκολ καθώς καμία τους δεν κρατάει το μηδέν στην άμυνα.

Πρόταση : Βαστέρας - Ντάλκουρτ GG & 2