Προστέθηκε 2019/07/30 15:52 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Olympiakos Piraeus/Olympiakos Piraeus (HT/FT Double) @175 10/10 -10.00

Επαναληπτικός για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Βικτόρια Πλζεν. Στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0, σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την Μπασακσεχίρ (Τουρκία). Ο ηττημένος του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση (Γιουρόπα Λιγκ) την Αντβέρπ (Βέλγιο).

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να φύγει αήττητος στο πρώτο ματς στην Τσεχία και με την ισοπαλία 0-0 να έχει πλέον ελαφρύ προβάδισμα για την πρόκριση. Σημαντικό ρόλο στο να μην χάσει έπαιξε το γεγονός πώς άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων στο πρώτο μέρος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο όσο περνούσε η ώρα ισορροπούσε το ματς και κρατώντας μακριά από την εστία του την αντίπαλο του έφτασε στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Τώρα όλα είναι στο χέρι του καθώς μπροστά στο κοινό του θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να πάρει την πρόκριση για τον επόμενο γύρο.

Η Πλζεν παρότι ήταν πιο έτοιμη αγωνιστικά, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την έδρα της στο πρώτο ματς και έμεινε στην ισοπαλία χωρίς τέρματα. Στο πρώτο μέρος ήταν καλύτερη και έχασε 2-3 σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, αλλά στάθηκε άστοχη, στο δεύτερο όμως όσο περνούσε η ώρα έχανε τον έλεγχο του παιχνιδιού και δεν μπορούσε να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη άμυνα. Πλέον απόψε στην ρεβάνς θέλει νίκη, είτε ισοπαλία με γκολ, για να είναι αυτή που θα συνεχίσει στην διοργάνωση.

Ο Ολυμπιακός καλείται απόψε μπροστά στην καυτή έδρα του να κερδίσει για να πάρει την πρόκριση. Έχει την εμπειρία και με την βοήθεια του κόσμου του μπορεί να τα καταφέρει , η Πλζεν δύσκολα θα αντέξει στο καμίνι του Πειραιά. Θα ποντάρω στην νίκη της Ελληνικής ομάδας και μάλιστα από ημίχρονο καθώς περιμένω μια άνετη επικράτηση του Ολυμπιακού.

Πρόταση : Ολυμπιακός - Βικτόρια Πλζεν 1/1