2019/08/01 17:59 Neftci Baku v Arsenal Tula (Match Winner) @2.700 5/10

Με επαναληπτικούς αγώνες του δεύτερου προκριματικού γύρου του γιουρόπα λίγκ το σημερινό πρόγραμμα οπότε και οι επιλογές θα είναι από αυτά τα ματς.Ξεκινώ από το ματς της Νέφτσί Μπακού με αντίπαλο την 'Ασρεναλ Τούλα.Το πρώτο ματς έληξε με νίκη των σημερινών γηπεδούχων με σκορ 0-1 που έχουν το απόλυτο πλεονέκτημα για την πρόκριση στον επόμενο γύρο,απλώς αναφέρω πως σε περίπτωση νίκης των φιλοξενούμενων απόψε με το ίδιο σκορ ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτυ ενώ είναι σε ισχύ το εκτός έδρας γκολ.
Οι γηπεδούχοι,ομάδα του Αζερμπαιτζάν,στο πρώτο παιχνίδι πήραν το αποτέλεσμα που τους δίνει σαφές προβάδισμα για την πρόκριση σε ένα ματς μοιρασμένο με το πρώτο ημίχρονο να είναι καλύτεροι οι αντίπαλοι τους αλλά να μην μπορούν να σκοράρουν ενώ αντιθέτως στην πρώτη τους ευκαιρία αυτοί βρήκαν γκολ,και στο δεύτερο μέρος να είναι αυτοί πολύ καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας μάλιστα και ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.Χωρίς κανένα αγωνιστικό πρόβλημα στο σημερινό ματς.
Οι φιλοξενούμενοι,ομάδα από την Ρωσία,πλέον είναι με την πλάτη στον τοίχο μετά το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα ενώ έδειξαν και την μεγάλη τους απειρία από ευρωπαικά ματς καθώς μετά το γκολ που πέτυχαν οι αντίπαλοι τους δεν αντέδρασαν κυριολεκτικά καθόλου μένοντας στο γήπεδο σε καθαρά παθητικό ρόλο.Έδειξαν επίσης πολύ ασταθής στην άμυνα.Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα επίσης στο σημερινό ματς.
Παρόλο που στο πρώτο ματς οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν περισσότερα επίσημα ματς στα πόδια τους αφού έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα της χώρας τους σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους δεν μπόρεσαν να δικαιολογήσουν τον φαβοριτισμό που υπήρχε για αυτούς.Και στο σημερινό ματς δίνονται φαβορί,κάτι που προξενεί εντύπωση οπότε θα πάω με το αουτσάιντερ,τους γηπεδούχους καθώς το αποψινό ματς νομίζω τους ταιριάζει ακόμα καλύτερα καθώς αν οι φιλοξενούμενοι θέλουν να διεκδηκήσουν την πρόκριση θα πρέπει να πάρουν ρίσκα αφού θέλουν τουλάχιστον ένα γκολ για να στείλουν το ματς στην παράταση 'η περισσότερα για απ' ευθείας πρόκριση αλλά έδειξαν ότι αμυντικά δεν είναι καλοί και δύσκολα θα μπορέσουν και απόψε να μην δεχτούν γκολ.Θεωρώ ότι οι γηπεδούχοι θα διπλασιάσουν τις νίκες τους οπότε η πρόταση μου εδώ είναι άσσος.