Salzburg v Lazio

04/12 22:05
Added 2018/04/12 19:38 | 0 thanks

Pick: bet title Over (Goals Over/Under 1st Half 2.5) @450 10/10 -10.00

Ματς για τα ημιτελικά του Γιουρόπα Λίνγκ . Απόψε θα γίνει ο επαναληπτικός του 4-2 του πρώτου ματς , που έγινε στην Ιταλία , στο Ολίμπικο Στάδιο της Ρώμης . Πλούσιο απο φάσεις και γκόλ το πρώτο ματς , κάτι που αναμένεται να γίνει και σήμερα , απο δύο φύση και θέση επιθετικές ομάδες . Η Ρόμα στο πρώτο ματς προηγήθηκε αρκετά νωρίς στο 8' , αλλά πριν να λήξη το ημίχρονο , στο 30' , η Σάλτσμπουργκ ισοφάρισε , με πέναλτι , με γκολ του Μπερίσα . Στο δεύτερο ημίχρονο ξαναπροηγήθηκε η Λάτσιο , πάλι νωρίς στο 49' και ξανά η Σάλτσμποργκ ισοφάρισε , σε 2-2 στο 71' . Απο εκεί και πέρα η Λάτσιο έκανε το δικό της ματς και πήρε μία σχετικά εύκολη νίκη , με 4-2 και σήμερα θα γίνει το μακελιό της αρκούδας για το ποιά ομάδα θα περάσει στους 4 . Η Σάλτσμποργκ απο την πλευρά της σκοράρει όποτε θέλει , είτε στο εγχώριο πρωτάθλημα , είτε για το Γιουρόπα Λίνγκ , αλλά όπως τα βάζει τα γκολ , άλλο τόσο τα > . Στο πρωτάθλημα της είναι πρώτη με διαφορά 8 βαθμών απο την δεύτερη Στουρμ Γκράτς και δύσκολα θα χάσει τον τίτλο της πρωταθλήτριας , έχει βάλει 61 γκολ σε 29 ματς . Όμως και η Λάτσιο δεν πάει πίσω σε αυτόν τον τομέα . Πολύ καλή επίθεση , αλλά ή άμυνα της είναι μερικές φορές εντελώς τρύπια και μπορεί να δεχθεί γκολ απο οποιονδή ποτε αντίπαλο . Στο Καμπιονάτο είναι μεν στην τρίτη θέση , πίσω απο την Γιουβέντους και την Νάπολι , όμως δεν παύει να έχει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 75 γκολ , αλλά η άμυνα της έχει δεχθεί 40 γκολ , όλα αυτά σε 31 ματς .
Με λίγα λόγια , αυτο που θέλω να πώ είναι οτι μπορούν και οι δύο ομάδες να σκοράρουν με ευκολία και αυτό να γίνει απο το πρώτο ημίχρονο .