2018/08/17 18:11 Niort v Orleans (Match Winner) @114 3/10

Το εξαιρετικό ξεκίνημα της Νιορ πέρασε στην ιστορία μετά από την ήττα που γνώρισε από την Γκρενομπ με 1-0 εκτός έδρας. Έπαιξε κατα κύριο λόγο αμυντικά στο παιχνίδι της και μετά το γκολ που δέχτηκε στο 45' δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Φάνηκε διαβασμένη από τα πρώτα λεπτά αλλά της έλειψαν η ευκαιρίες ώστε να μπορέσει να επανέλθει στο παιχνίδι. Έχει τα φόντα πιστεύω για να παραμείνει ψηλά στην κατηγορία. Αποκλείστηκε και από το κύπελλο. Η Ορλεάν έκανε το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα με την Οσέρ μεσά στην έδρα της αφού βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από το 3' κιόλας λεπτό. Μετά και το δεύτερο γκολ που δέχτηκε φάνηκε πως δεν μπορεί να κερδίσει τίποτα. 3 ήττες σε ισάριθμους αγώνες για την Ορλεάν μέχρι στιγμής για το πρωτάθλημα και μάλιστα δείχνει ότι δεν μπορεί να προσφέρει τίποτα παραπάνω. Τουλάχιστον της έχει απομείνει για να παλέψει το κύπελλο.