2018/08/18 13:54 Lens v Troyes (Match Winner) @-133 4/10

Τραίνο η Λάνς. Μπήκε στην έδρα της Νάνσι πετώντας. Μέχρι το δέκατο πέμπτο λεπτό είχε σκοράρει δυο γκολ και στην συνέχεια αφού κατέβασε μάλιστα και ρυθμούς δεν απειλήθηκε καθόλου. Έχει το καλύτερο ξεκίνημα στα τρία πρώτα παιχνίδια της με το απόλυτο στην συγκομιδή βαθμών και μάλιστα χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ. Μια από τα ίδια και για το κύπελλο. Κέρδισε με 1-0 την Τουρ και συνεχίζει. Η Τρουά δεν κατάφερε να κάνει και πολλά πράγματα απέναντι στην Μπεζιερ και μάλιστα μέσα στην έδρα της. Έχασε ευκαιρίες αλλά φάνηκε να μην πατάει ακόμα καλά στα πόδια της. Το γκολ της ήττας ήρθε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου κάτι που την έκανε να μην μπορεί να αντιδράσει. Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα στην έδρα της και πρέπει να αντίδραση άμεσα αν δεν θέλει να πάει χαμένη η χρονιά. Στο κύπελλο επικράτησε με 2-1 της Κεβιγι και συνεχίζει. Στην έδρα της Λανς έχει μια νίκη σε δεκαεννιά παιχνίδια.