• No Opinions: 0.0%
  • Voted: 0

Pick: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @1.900 5/10 +4.50

Παιχνίδι για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Λευκορωσίας με την Μπατε Μπορίσοφ να υποδέχεται την Γκομελ.
Οι γηπεδούχοι αφού ξεκίνησαν εντυπωσιακά το πρωτάθλημα κάνοντας το 8 στα 8 τις δύο τελευταίες αγωνιστικές είχε 2 ανεπιτυχή αποτελέσματα με αποτέλεσμα η διοίκηση να προβεί σε αλλαγή προπονητή! Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν η ήττα την προηγούμενη αγωνιστική από την Γκοριντεα εκτός έδρας με 2-1 παρότι έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 55' και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έκαναν το 2-1 υποχρεώνοντας την πρωταθλήτρια στην πρώτη της ήττα. Παρά τις 2 συνεχόμενες απώλειες βαθμών παραμένει στην πρώτη θέση με 25 βαθμούς, στο συν 2 από τους διώκτες της Ντιναμο Μινσκ και Βιτεμπσκ. Εντός έχει 4 νίκες και 1 ισοπαλία.
Η Γκομελ ξεκίνησε πολύ άσχημα το πρωτάθλημα και μόλις την περασμένη αγωνιστική πέτυχε την πρώτη της νίκη καθώς επιβλήθηκε της Λιχ Μινσκ εντός έδρας με 1-0 πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ ελάχιστα πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 7 βαθμούς και βρίσκεται στην 14η θέση της βαθμολογίας σε ισοβαθμία όμως μαζί με άλλες 3 ομάδες. Εκτός έχει 3 ήττες και μια ισοπαλία ενώ διαθέτει και την χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.
Τεράστια διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις 2 ομάδες, οι γηπεδούχοι είναι το απόλυτο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν σαν στόχο την σωτηρία. Θεωρώ πως οι γηπεδούχοι θα επικρατήσουν άνετα και με γκολ οπότε η επιλογή μου είναι το OVER 2,5.